Hancko pri ligovej premiére za Spartu skóroval, na body to nestačilo

Dávid Hancko
Dávid Hancko — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Prehrali aj Plzeň, aj Sparta.

Praha 11. augusta (TASR) - Slovenský futbalista Dávid Hancko si pri svojej ligovej premiére v drese pražskej Sparty otvoril aj gólový účet. V zápase proti Mladej Boleslavi v prvom polčase presnou hlavičkou zužitkoval rohový kop Karlssona, no Sparte to na body nestačilo.

Na ihrisku súpera prehrala 3:4, keď sa v drese domácich hetrikom prezentoval Bosniak Muris Mešanovič. Víťazný gól Mladej Boleslavi strelil v nadstavenom čase po minúte pobytu na ihrisku striedajúci Lukáš Budinský.

Futbalisti Viktorie Plzeň nečakane prehrali so Slováckom 0:2. Domáci nastúpili v základnej zostave aj s Romanom Procházkom.

Česká liga - 5. kolo:

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)

Góly: 42. Šašinka, 61. Zajíc. 8790 divákov.

/R. Procházka hral celý zápas a dostal ŽK, M. Kozáčik (obaja Plzeň) bol na lavičke náhradníkov - P. Šimko (Slovácko) nastúpil v 13. min/

FK Jablonec - Slezský FC Opava 2:1 (0:0)

Góly: 56. Sýkora, 71. Matoušek - 63. Zavadil, 2843 divákov.

/J. Považanec (Jablonec) hral celý zápas - R. Dedič hral celý zápas, K. Mondek (obaja Opava) nastúpil v 64. min./

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 4:3 (2:1)

Góly: 17., 38., 75. Mešanovič (prvý z 11 m), 90.+3 Budinský - 29. HANCKO, 74. Tetteh, 86. Kozák.

/D. Hancko hral celý zápas a strelil gól, L. Štetina (obaja Sparta) hral celý zápas/