Sterling je ôsmy hráč histórie, ktorý strelil hetrik v úvodnom kole PL

Zapísal sa do histórie.

Raheem Sterling — Foto: TASR/AP/Martin Rickett

Londýn 11. augusta (TASR) - Útočník Manchestru City Raheem Sterling sa sobotným hetrikom v anglickej futbalovej Premier League na pôde West Hamu (5:0) zapísal do histórie, keď ako ôsmy hráč dokázal streliť tri góly hneď v úvodnom kole sezóny.

Dominantné víťazstvo obhajcov titulu načal v úvode Gabriel Jesus, následne prišli dva gólové zásahy Sterlinga. Úspešným pokutovým kopom zvýšil skóre už na 4:0 Sergio Agüero a v nadstavenom čase dokončil "skazu" West Hamu svojím tretím gólom v stretnutí Sterling.

„Je to skvelý výsledok, ak sa pozrieme na to, že ide o prvý ligový duel. Prvý polčas nebol ideálny, no v druhom sme stretnutie kontrolovali, zvýšili vedenie a pokojne dohrali," uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii kouč City Pep Guardiola.

Dôležitú úlohu v zápase zohral aj systém VAR, ktorý sa v Premier League využíva od prebiehajúcej sezóny. V stretnutí ho hlavný arbiter Mike Dean použil až trikrát. V 63. minúte na základe záznamu neuznal druhý zásah Gabriela Jesusa v stretnutí pre veľmi tesný ofsajd.

O 12 minút neskôr ho zasa využil v prospech "Citizens", keď potvrdil gól Sterlinga. V závere pri neúspešnom pokutovom kope Agüera nariadil jeho opakovanie z dôvodu, že Declan Rice vstúpil do šestnástky skôr, ako povoľujú pravidlá.

K využitiu systému v lige sa neskôr vyjadril aj Guardiola: „VAR bude skutočnou skúškou pre všetkých, či už rozhodcov, alebo tímy. Treba byť mentálne silný, ak v zápase rozhodne v tvoj neprospech," dodal 48-ročný Španiel.

City v šlágri druhého kola privítajú v sobotu 17. augusta na domácej pôde Tottenham Hotspur. Informáciu priniesla agentúra dpa.

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…