Slovenskí volejbalisti prehrali v druhom prípravnom zápase s Českom 1:3

Druhý zápas Slovensko začalo dobre, no do víťazného konca ho nedotiahlo.

Na snímke uprostred tréner Slovenska Andrej Kravárik v zápase Zlatej európskej ligy mužov vo volejbale Slovensko - Lotyšsko 12. júna 2019 v Humennom. — Foto: TASR/Roman Hanc

Jablonec 10. augusta (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vo svojom druhom prípravnom stretnutí pred blížiacim sa septembrovým európskym šampionátom neuspeli. V sobotu podvečer v Jablonci nad Nisou podľahli zverenci Andreja Kravárika domácim Čechom 1:3. V skrátenom dodatkovom sete Slováci zvíťazili 17:15. V piatok v prvom meraní síl triumfovali hostia 3:2.

Slováci v sobotu začali dobre, pred koncovkou úvodného setu otočili z 15:16 na 21:17 a set vyhrali na 22 bodov. Druhá časť od úvodu patrila Čechom, vo vyrovnanej tretej viedli Slováci v úvode 8:5 a neskôr 18:17, ale domáci otočili na 21:18 vo svoj prospech a ujali sa vedenia 2:1 na sety.

Česi napokon zvládli aj koncovku štvrtého dejstva (25:21) a tešili sa z víťazstva. Štatistika es (3:3) aj blokov (8:8) bola v tomto stretnutí vzácne vyrovnaná. Slováci ešte pridali víťazný skrátený dodatkový set (17:15). Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenskej volejbalovej federácie.

Česko - SLOVENSKO 3:1 (-22, 15, 22, 21) - dodatkový set 15:17

Zápas trval 89 minút

Česko: Janouch 1, D. Džavoronok 7, Sedláček 6, Finger 19, A. Bartoš 13, Patočka 3, liberá Moník a Kunc (Hadrava 1, P. Bartoš 0, Sobotka 5, Janků 6, Pražák 3, Zmrhal 5). Tréner: M. Nekola.

SR: Krajčovič 6, Zaťko 2, Paták 4, Ondrovič 8, Michalovič 8, Kriško 9, libero Kubš (Ihnát 3, Lux 4, Gavenda 8, F. Palgut 1, J. Kováč 1, Mačuha 1, Firkaľ 0). Tréner: A. Kravárik.

Zostava SR v dodatkovom sete: J. Kováč 0, F. Palgut 0, Lux 3, Mačuha 2, Gavenda 3, Ihnát 3, libero Kubš.

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…