V parlamente momentálne pôsobí 23 nezaradených poslancov
TASR
TASR

V parlamente momentálne pôsobí 23 nezaradených poslancov

Najviac nezaradených poslancov (deväť) pochádza z klubu OĽaNO.

Ilustračná snímka — Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 6. augusta (TASR) - V Národnej rade (NR) SR pôsobí v súčasnosti 23 nezaradených poslancov. Svoje domovské kluby opustili z rôznych dôvodov. Najviac nezaradených poslancov (deväť) pochádza z klubu OĽaNO.

Sú nimi Viera Dubačová, Alan Suchánek, Oto Žarnay, Richard Vašečka, Veronika Remišová (bývalá predsedníčka klubu, pozn. TASR), Anna Verešová, Soňa Gaborčáková, Elena Červeňáková a Jozef Lukáč. Prví štyria odišli už dávnejšie, posledných päť opustilo klub v júni tohto roka. Kritizovali napríklad to, že OĽaNO neumožnilo svojim poslancom a novým ľuďom stať sa riadnymi členmi hnutia, ako aj to, že hnutie nepracovalo v regiónoch.

Nezaradenými poslancami sú aj Miroslav Beblavý, Katarína Macháčková, Simona Petrík a Igor Janckulík. Do parlamentu sa dostali cez dnes už neexistujúcu stranu Sieť. Tú opustili krátko po parlamentných voľbách v roku 2016. Janckulík vstúpil do klubu Mosta-Híd, odkiaľ odišiel krátko po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ako posledná opustila Sieť Alena Bašistová, ktorá je tiež nezaradená, ale hlasuje s koalíciou.

Nezaradená je aj trojica poslancov, ktorých z klubu Sme rodina po konfliktoch vylúčil v roku 2016 jeho šéf Boris Kollár. Ide o Martinu Šimkovičovú, Petra Marčeka a Rastislava Holúbeka.

O jedného poslanca prišla ĽSNS a Smer-SD. Kotlebovcov opustil Juraj Kolesár, z klubu a zároveň aj zo strany Smer-SD vystúpil v októbri minulého roka Marek Maďarič. Svoj odchod zdôvodnil tým, že nechce pôsobiť v koalícii, v ktorej má hlavné slovo politik, "ktorý si berie za vzor orbánovskú politiku oslabovania demokracie a odklonu od Európskej únie". V strane pôsobil od roku 2000.

Nezaradeným poslancom sa stal po vytvorení vládnej koalície v roku 2016 Zsolt Simon, ktorý na protest odišiel z Mosta-Híd. Klub opustila aj Lucia Žitňanská, z Mosta-Híd vystúpila v septembri 2018. Svoj odchod z vládnej strany vysvetlila nespokojnosťou s činnosťou vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD) v súvislosti s rôznymi kauzami.

Z klubu SaS vystúpil počas tohto volebného obdobia Jozef Mihál pre názorový nesúlad s predsedom strany Richardom Sulíkom. Urobil tak vo februári 2017 a ostal nezaradeným poslancom. So smerovaním SaS a nevedel stotožniť aj dnes nezaradený poslanec Martin Poliačik, ktorý stranu opustil v novembri 2017.

Už ste čítali?

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…