Barcelona pred 99-tisíc divákmi zdolala v príprave Arsenal, Messi nehral

Hráč Barcelony Antoine Griezmann (vľavo) a brankár Arsenalu Bernd Leno
Hráč Barcelony Antoine Griezmann (vľavo) a brankár Arsenalu Bernd Leno — Foto: TASR/AP

O triumfe Kataláncov rozhodol na konci Luis Suarez.

Barcelona 5. augusta (TASR) - V nedeľnom prípravnom zápase na Camp Nou zvíťazila FC Barcelona nad Arsenalom Londýn 2:1. Zápas sledovalo 99 000 divákov, v akcii videli aj najnovšie posily Kataláncov Antoinea Griezmana a Frenkieho De Jonga.

Duel sa vyvíjal lepšie pre "kanonierov", ktorých v 36. minúte poslal do vedenia Pierre-Emerick Aubameyang. Po zmene strán však v 69. minúte domáci vyrovnali zásluhou vlastného gólu Ainsleya Maitland-Nilesa a v 90. minúte rozhodol o triumfe Barcelony Luis Suarez po prihrávke Sergia Roberta.

„Myslím, že sme odohrali dobrý zápas, ale v prvej polovici nám chýbal pohyb. Atmosféra bola skvelá a bolo nám cťou stretnúť sa s našimi fanúšikmi," citovala agentúra AFP slová domáceho trénera Ernesta Valverdeho.

Kouč Barcelony vymenil v druhom polčase celú základnú jedenástku, Lionel Messi sa na trávnik nedostal. Pred zápasom sa však argentínsky útočník prihovoril fanúšikom. Sľúbil im, že sa jeho tím pokúsi po neúspechu v uplynulej sezóne v Lige majstrov opäť dosiahnuť na vrchol. V semifinále ho v minulom ročníku zastavil neskorší víťaz FC Liverpool.