Tottenham vyhral Audi Cup, vo finále zdolal Bayern Mníchov

Na snímke hráč Tottenhamu Erik Manuel Lamela Cordero
Na snímke hráč Tottenhamu Erik Manuel Lamela Cordero — Foto: TASR/AP

Real Madrid obsadil tretie miesto. Zabezpečil si ho víťazstvom nad Fenerbahce Istanbul 5:3. Biely balet musel otáčať nepriaznivý vývoj, keď už v 6. minúte otvoril skóre Garry Rodrigues.

Mníchov 31. júla (TASR) – Futbalisti Tottenhamu Hotspur sa stali víťazmi prípravného turnaja Audi Cup. V stredajšom finále zdolali domáci Bayern Mníchov 6:5 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa duel skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 2:2. Mníchovčania vyrovnali z 0:2, no v rozstrele uspel anglický tím, rozhodujúcu jedenástku premenil Japhet Tanganga v siedmej sérii.

Real Madrid obsadil tretie miesto. Zabezpečil si ho víťazstvom nad Fenerbahce Istanbul 5:3. "Biely balet" musel otáčať nepriaznivý vývoj, keď už v 6. minúte otvoril skóre Garry Rodrigues. Hetrikom sa blysol Karim Benzema, po jednom zásahu pridali Nacho a Mariano.

Finále:

Tottenham Hotspur - Bayern Mníchov 2:2 (1:0), 6:5 v jedenástkovom rozstrele

Góly: 19. Lamela, 59. Eriksen - 61. Arp, 82. Davies

O 3. miesto:

Real Madrid – Fenerbahce Istanbul 5:3 (2:2)

Góly: 12., 27. a 53. Benzema, 62. Nacho, 80. Mariano - 6. G. Rodrigues, 35. Dirar, 59. Tufan