Liga majstrov: Premožiteľ Slovana vypadol v 2. predkole

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR/Marko Erd

Ďalej v Lige majstrov nepokračuje premožiteľ Slovana Bratislava v prvom predkole Sutjeska Nikšič, ktorá po domácej prehre 0:1 nestačila na APOEL Nikózia ani v odvete a podľahla mu 0:3.

Bratislava 30. júla (TASR) - Futbalisti Celticu Glasgow zvíťazili v utorňajšom odvetnom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2019/2020 na pôde estónskeho Nomme Kalju 2:0 a po výhre v prvom stretnutí 5:0 postúpili do ďalšej fázy. Škótsky klub sa stretne v 3. predkole s CFR Kluž, ktorý vyradil Maccabi Tel Aviv.

Ďalej v LM nepokračuje premožiteľ Slovana Bratislava v prvom predkole Sutjeska Nikšič, ktorá po domácej prehre 0:1 nestačila na APOEL Nikózia ani v odvete a podľahla mu 0:3. Hetrik strelil srbský útočník Andrija Pavlovič.

Z postupu sa tešil slovenský stredopoliar Michal Škvarka, ktorého Ferencváros Budapešť po domácom triumfe 3:1 uhral na pôde FC Valletta remízu 1:1. Švajčiarsky FC Bazilej vyradil PSV Eindhoven, keď síce vonku prehral 2:3, no doma holandský klub zdolal 2:1 a postúpil vďaka viacerým streleným gólom na pôde súpera.

Viktoria Plzeň neuspela v odvete na pôde Olympiakosu Pireus a s Ligou majstrov sa rozlúčila. Po bezgólovej remíze v úvodnom zápase trval tento stav dlho aj na gréckej pôde, no podstatne aktívnejší domáci udreli krátko po polčase, keď sa presadil hlavou po rohu Guilherme. V 70. minúte pridal poistku po samostatnej akcii Miguel Guerrero a o ďalšie tri minúty si dal po ďalšom rohu vlastný gól Radim Řezník. V 82. minúte zavŕšil skóre opäť po štandardke od rohovej zástavky Ruben Semedo. V drese hostí odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Patrik Hrošovský.