Slovenky sa na šampionáte nestratili, chýba im ešte herná vyrovnanosť
TASR
TASR

Slovenky sa na šampionáte nestratili, chýba im ešte herná vyrovnanosť

Na turnaji sa predstavila absolútna európska amatérska golfová elita. V trojkolovej kvalifikácii štartovalo 144 hráčok, účasť vo finále si zabezpečilo najlepších 60 golfistiek.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/Jozef Ďurník

Poole 30. júla (TASR) - Slovenské golfistky na uplynulých amatérskych ME v Anglicku ukázali, že aj na takomto fóre dokážu dosiahnuť výsledky porovnateľné so svetovou špičkou. Na ihrisku Parkstone Golf Club v Poole reprezentovala SR trojica najlepšie postavených hráčok vo svetovom rebríčku – Anika Bolčíková a Natália Hečková a aktuálna majsterka Slovenska v hre na rany Katarína Drocárová. Hoci ani jedna z nich nepostúpila do finále, svojimi výkonmi na šampionáte nesklamali.

Na turnaji sa predstavila absolútna európska amatérska golfová elita. V trojkolovej kvalifikácii štartovalo 144 hráčok, účasť vo finále si zabezpečilo najlepších 60 golfistiek. Slovenské reprezentantky sa do finále nedostali, Anike Bolčíkovej chýbali 4 rany, Kataríne Drocárovej 6 a Natálii Hečkovej 9 rán.

Vyrovnanosť turnaja na takejto úrovni potvrdilo aj záverečné kolo. Neskoršia víťazka domáca Alice Hewsonová sa po kvalifikácii nachádzala na delenom 24.-28. mieste a na prvú priečku strácala 7 rán. Skvelým výsledkom -6 v poslednom kole sa však prebojovala do záverečného rozstrelu a v ňom zdolala Fínku Kristu Junkkariovú.

„Slovenské reprezentantky na turnaji ukázali, že dokážu na takomto fóre dosiahnuť výsledky porovnateľné so svetovou špičkou. V porovnaní so svetovými hráčkami im ešte chýba herná vyrovnanosť a v tomto prípade aj skúsenosti s ostrovným typom ihrísk, ktorý sa vyznačuje extrémnou tvrdosťou grínov a ťažko hrateľnými roughmi," uviedol pre web Slovenskej golfovej asociácie vedúci slovenskej výpravy Kamil Drocár.

ME žien: 1. Alice Hewsonová (Angl.) 281/-7 (72, 70, 73, 66), 2. Krista Junkkariová (Fín.) 281/-7, 3. Caterina Donová (Tal.) 282/-6, ..., v kvalifikácii: Anika BOLČÍKOVÁ 225/+9 (76, 80, 69), Katarína DROCÁROVÁ 227/+11 (77, 79, 71), Natália HEČKOVÁ (všetky SR) 230/+14 (79, 79, 72)

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…