Dobré noviny
Vysoké školy sa môžu uchádzať o financie na pedagogickú prax a stáže
TASR
TASR

Vysoké školy sa môžu uchádzať o financie na pedagogickú prax a stáže

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR

Výška financií zo zdrojov EÚ vyčlenených na výzvu je na úrovni 15 miliónov eur. Z toho 13,5 milióna eur je určených pre menej rozvinuté regióny a 1,5 milióna eur pre viac rozvinutý región.

Bratislava 26. júla (TASR) - Ministerstvo školstva vyhlásilo výzvu verejným vysokým školám na predkladanie projektov. Zameraná je na prepojenie vysokoškolského vzdelávania s potrebami praxe v oblasti skvalitnenia prípravy budúcich pedagogických a odborných zamestnancov. TASR o tom informovali z komunikačného odboru rezortu školstva.

Prostredníctvom prostriedkov z Európskeho sociálneho fondu sa môžu vysoké školy z celého Slovenska vrátane Bratislavského kraja uchádzať o finančné prostriedky na pedagogickú prax a stáže. Výška financií zo zdrojov EÚ vyčlenených na výzvu je na úrovni 15 miliónov eur. Z toho 13,5 milióna eur je určených pre menej rozvinuté regióny a 1,5 milióna eur pre viac rozvinutý región.

Minimálna výška žiadosti o príspevok je 100.001 eur, maximálna 500.000 eur. Aktivity projektu sa musia realizovať minimálne 18 mesiacov a maximálne 36 mesiacov.

Vysoké školy môžu predkladať žiadosti o nenávratný finančný príspevok do 30. septembra, kedy je stanovený termín uzávierky prvého hodnotiaceho kola. Viac informácií o výzve a o ďalších hodnotiacich kolách nájdu záujemcovia na webe ministerstva. K výzve sa uskutoční informačný seminár 5. augusta o 13.00 h vo Vedeckom parku Univerzity Komenského na Ilkovičovej ul. v Bratislave.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…