Európska liga: Trnava prehrala v Plovdive

Na snímke vpravo hráč Trnavy Rafael Tavares a hráč Plovdivu Stephen Eze v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy medzi PFC Lokomotiv Plovdiv a FC Spartak Trnava v Plovdive vo štvrtok 25. júla 2019. — Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Odveta sa odohrá o týždeň 1. augusta na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Plovdiv 25. júla (TASR) - Futbalisti FC Spartak Trnava prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí 2. predkola Európskej ligy na pôde bulharského Lokomotivu Plovdiv 0:2. Oba góly strelil domáci kapitán Dimitar Iliev z jedenástok. Odveta sa odohrá o týždeň 1. augusta na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Galéria

Galéria

1. zápas 2. predkola EL 2019/2020:

Lokomotiv Plovdiv - FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Góly: 39. a 61. Iliev (oba z 11 m). Rozhodovali: Christofi - Georgiou, Kalogirou (všetci Cyp.), ŽK: Eze, Malembana - Mesík, Oršula, Záhumenský

Plovdiv: Lukov - Petrovič, Eze, Tomaševič - Karagaren (77. Malembana), Umarbajev (90.+5 Bahtič), Vitanov, Cvetanov - D. Iliev - Ožbolt (79. G. Iliev), Aralica

Trnava: Rusov - Menich, Mesík, Záhumenský - Oršula, Halilovič, Tešija, Lovat - Dangubič (69. Kelemen) - Tavares (80. Turňa), Van Kessel (56. Jakúbek)

Hostia stihli skompletizovať prestup Van Kessela včas a tréner Cheu ho okamžite zaradil do základnej zostavy. Trnava bola na začiatku nebezpečnejšia, pohrozila dvoma štandardnými situáciami v podaní Lovata. Po tej druhej vrátil loptu do šestnástky Dangubič a k hlavičke sa dostal Van Kesselov kolega na hrote útoku Tavares, ale nezakončil presne. Na opačnej strane mal Rusov prvú prácu v 11. minúte, keď naňho vyslal nepríjemnú strelu Ožbolt.

Pozornosť trnavského brankára onedlho vyskúšal aj Aralica. Van Kessel sa vo svojej prvej príležitosti ocitol v 18. minúte, nabehol si na prihrávku medzi obrancov, ale loptu poslal tesne vedľa žrde. Po vyše polhodine hry technicky vystrelil Iliev, aj tentoraz zakročil Rusov, ktorý však už po rovnakom mikrosúboji inkasoval v 39. minúte. Hlavný rozhodca Christofi odpískal po kontakte Menicha s Cvetanovom jedenástku a Iliev z bieleho bodu otvoril skóre.

Po zmene strán boli aktívnejší domáci, ktorí chceli nadviazať na otvárací zásah. Aralica si nabehol medzi obrancov Menicha a Mesíka, ale vo vyloženej šanci netrafil priestor troch žrdí. Ďalšiu nádejnú akciu potiahol Karagaren, ktorého zastavil Záhumenský, arbiter tentoraz nenariadil jedenástku, no o pár sekúnd neskôr už áno. Previnil sa Oršula a Iliev aj druhú ponúknutú možnosť suverénne premenil.

Plovdiv sa po tomto momente posadil ešte viac na koňa a kontroloval zápas, príležitosť sa črtala pre Ožbolta, ktorého vďaka návratu do defenzívy odzbrojil kapitán Halilovič. Trnavčania si v závere vypracovali sériu rohových kopov, ale nevyťažili z nich kontaktný zásah a v domácej odvete musia doháňať dvojgólové manko.

Hlasy po zápase:

Bruno Akrapovič, tréner Plovdivu: "Nezačali sme podľa očakávaní, Trnava je veľmi kvalitný tím. Postupom čase sme sa zlepšili a dostali sme sa do vedenia. Obe mužstvá mali svoje šance, v odvete v Trnave očakávame náročný duel. Dúfame, že tam dokážeme zvíťaziť."

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: "Nezaslúžili sme si prehrať 0:2. Myslím si, že sme si zaslúžili streliť minimálne jeden gól. Vypracovali sme si viac než dosť šancí na vsietenie aspoň jedného gólu. Inkasovali sme z dvoch jedenástok, ale nechcem diskutovať o verdiktoch arbitra, ja nie som rozhodca. Musíme rešpektovať tento výsledok. Máme mladých hráčov, takže aj napriek nahustenému programu sme boli ideálne nachystaní. Plovdiv bol v druhom polčase agresívnejší, chceli sme si vytvoriť priestor, je normálne, že sa vyskytnú chyby. Ešte nie je koniec, je iba polčas. V odvete sa pokúsime o lepší výkon.