Sabbatini na The Open Championship na 16. mieste, triumf Lowryho

Slovenský golfista Rory Sabbatini
Slovenský golfista Rory Sabbatini — Foto: TASR/AP

Sabbatiniho najlepším výsledkom v roku 2019 sú zatiaľ dve tretie miesta z podujatí PGA - v tímovej súťaži s Američanom Brianom Gayom v Louisiane a medzi jednotlivcami v Detroite spred mesiaca.

Londýn 21. júla (TASR) - Shane Lowry z Írska triumfoval na 148. ročníku golfového turnaja The Open Championship. Na severoírskom ihrisku Royal Portrush Golf Club zvíťazil s celkovým skóre -15. Slovenský reprezentant Rory Sabbatini obsadil na záverečnom major turnaji sezóny spoločné 16. miesto s ďalšími štyrmi golfistami. Je to jeho najlepšie umiestnenie na podujatí kategórie major, odkedy reprezentuje Slovensko.

Sabbatiniho najlepším výsledkom v roku 2019 sú zatiaľ dve tretie miesta z podujatí PGA - v tímovej súťaži s Američanom Brianom Gayom v Louisiane a medzi jednotlivcami v Detroite spred mesiaca. Konštantnými výkonmi si už dávnejšie zaistil účastnícku kartu na štarte budúcoročnej PGA Tour. Štyridsaťtriročný Sabbatini vlastní slovenský pas od decembra vlaňajšieho roka. Novú krajinu reprezentoval po prvý raz v januári v PGA Tour na turnaji Sony Open na Havaji, kde skončil na 33. mieste.