Dobré noviny
FC Petržalka sa chce v II. lige pohybovať v pokojných vodách
TASR
TASR

FC Petržalka sa chce v II. lige pohybovať v pokojných vodách

Na snímke futbalisti FC Petržalka.
Na snímke futbalisti FC Petržalka. — Foto: Facebook FC Petržalka/ Tomáš Gál

Petržalka skončila v predchádzajúcej sezóne na 8. mieste, pričom ani raz nebola v druhej polovici tabuľky. To nastavilo latku aj pre nový ročník.

Bratislava 18. júla (TASR) – Druholigový FC Petržalka odštartuje nadchádzajúcu futbalovú sezónu domácim stretnutím so Slavojom Trebišov v nedeľu 21. júla o 10.30 h. V novom ročníku ho povedie tréner Jozef Dojčan.

Petržalka skončila v predchádzajúcej sezóne na 8. mieste, pričom ani raz nebola v druhej polovici tabuľky. To nastavilo latku aj pre nový ročník. „Očakávania sú veľké. Sme si vedomí, že petržalskí diváci sú vďační a nároční. Najväčším prínosom bude udržať si ich. Chceme sa pohybovať v pokojných druholigových vodách, ideálne by bolo, ak by sme boli čo najvyššie," povedal po štvrtkovom tréningu Dojčan.

Jeho zverenci sa môžu odpichnúť od kvalitnej prípravy. „Odohrali šesť kvalitných stretnutí, z toho tri s prvoligovými mužstvami. Samotná príprava prebiehala podľa našich predstáv," uviedol Dojčan, ktorý predtým pôsobil v MFK Skalica a dodal: "Mali sme veľa nových hráčov, skúšali sme rôzne rozostavenia. Posily, vrátane troch našich dorastencov, dobre zapadli, ukazujú sa v dobrom svetle."

Po piatich rokoch skončil na poste generálneho manažéra FC Petržalka Andrej Kalina. Pred piatimi rokmi stál pri zrode novej éry petržalského futbalu a v pozícii generálneho manažéra posunul klub z V. ligy tromi postupmi v priebehu troch rokov až do druhej najvyššej súťaže. „Vyčerpal som potenciál a víziu, s ktorou som do klubu prichádzal. Zo svojho pohľadu nevidím ďalší osobný prínos pre napredovanie klubu v takej miere, ako to bolo doteraz. Dovolím si povedať, že odchádzam s čistým štítom, pre petržalské farby som odviedol maximum," skonštatoval Kalina.

FC Petržalka je novozaložený klub, ktorý vznikol v roku 2014. Je nástupníckym klubom po účastníkovi Ligy majstrov Artmedii Petržalka, naposledy FC Petržalka 1898.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…