Dobré noviny
Nováčik FK Pohronie sa chce zachrániť,v kádri má len dvoch legionárov
TASR
TASR

Nováčik FK Pohronie sa chce zachrániť,v kádri má len dvoch legionárov

Na snímke zľava PR manažér Martin Baláž, športový riaditeľ Róbert Jež, tréner A - mužstva Rastislav Urgela, hlavný tréner A - mužstva Milan Nemec a kapitán A - mužstva Lukáš Pellegríni počas tlačovej konferencie FK Pohronie pred začiatkom futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 v Žiari nad Hronom 17. júla 2019.
Na snímke zľava PR manažér Martin Baláž, športový riaditeľ Róbert Jež, tréner A - mužstva Rastislav Urgela, hlavný tréner A - mužstva Milan Nemec a kapitán A - mužstva Lukáš Pellegríni počas tlačovej konferencie FK Pohronie pred začiatkom futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 v Žiari nad Hronom 17. júla 2019. — Foto: TASR/Ján Krošlák

Z Pohronia odišlo sedem futbalistov, ktorí nepatrili do stabilnej základnej zostavy vlaňajšieho kádra.

Žiar nad Hronom 17. júla (TASR) – Nováčik futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 FK Pohronie vstupuje do novej sezóny so skromnými ambíciami. S rozpočtom na úrovni 700-tisíc eur má ambíciu zachrániť sa medzi slovenskou elitou a predvádzať atraktívny futbal, ktorý by prilákal ľudí na tribúny.

Z Pohronia odišlo sedem futbalistov, ktorí nepatrili do stabilnej základnej zostavy vlaňajšieho kádra. Počas leta prišlo teda k posilneniu, pretože príchody Mareka Kristiana Bartoša (Podbrezová), Michala Kleca (Žilina), Andrása Mészárosa (Komárno), Petra Mazana (Radom, Poľ.) a zahraničných hráčov Poliaka Mateusza Zacharu (Czestochowa) i Cedrica Badola z Burkina Faso (Salitas) sú z hľadiska kvality cennejšie.

Väčšina kádra zostala

„Prípravu na sezónu sme viedli tak, aby sme boli zdatným súperom pre mužstvá Fortuna ligy. Väčšina kádra zostala z minulého roka a nových hráčov sme postupne zapracovávali do systému, ktorý nechceme meniť. Máme v pláne hrať atraktívny futbal, ktorý pritiahne ľudí do hľadiska, hlavne v domácom prostredí. Veríme, že sme sa posilnili. Noví futbalisti by nám mali skvalitniť káder. Som presvedčený o tom, že budú posily. Vlani sme boli štatisticky trináste najlepšie mužstvo na Slovensko, radi by sme sa pohli ďalej o pár priečok nahor,“ uviedol na stredajšej tlačovej konferencii v Žiari nad Hronom hlavný tréner FK Pohronie Milan Nemec.

K dvom zahraničným posilám sa osobitne vyjadril ďalší z dvojice trénerov nováčika FL Rastislav Urgela: „Cedric Badolo z Burkina Faso sa ukazuje sľubne. Je tu trošku rečová bariéra, hovorí iba francúzsky, ale futbalovej reči rozumie a má veľký potenciál. Je silný na lopte, ale aj fyzicky zdatný. Určite nastúpi v základnej zostave v úvodných zápasoch sezóny. Útočník Poliak Zachara sa ukazuje tiež veľmi dobre, ale má konkurenciu v podobe Abraháma a Kondrlíka na hrote."

Pohronie odohralo v príprave päť stretnutí, dve boli víťazné (v Podbrezovej 5:2 a doma s B. Bystricou 4:1) a v troch zápasoch zaknihovalo prehru (v Dubnici 0:1, v Karvinej 0:2 a v maďarskom Budafoki 1:2). S bilanciou 2-0-3 dosiahli zverenci trénerov Nemca a Urgelu priaznivé skóre 10:8, najlepším strelcom bol Poliak Zachara so štyrmi gólmi.

Nový športový riaditeľ si zvyká

„Som rád, že neprišlo v príprave k žiadnym zraneniam a všetci odtrénovali a odohrali prípravné zápasy zdraví. Dúfam, že sa nám budú zranenia vyhýbať i počas sezóny. Káder je už takmer kompletný, no keďže sme sa nedohodli na zmluve s brankárom Drobnjakom, ktorý pôsobil v Podbrezovej, hľadáme nového, ktorý by mohol byť Jenčovi konkurenciou. Verím, že sme ho už našli a príde vo štvrtok na tréning. Jeho meno zatiaľ neprezradíme,“ ozrejmil situáciu nový športový riaditeľ FK Pohronie Róbert Jež, ktorý je v štruktúrach klubu len niečo vyše mesiaca.

„Učím sa, poznávam ľudí. Snáď ma tréner zoberie i na kávu, aby som aj mesto spoznal. Dúfam, že spolupráca bude pozitívna, no nie je to iba o mne, ale aj o hráčoch ako sa budú prezentovať na ihrisku,“ dodal pre TASR Jež, na čo Urgela zareagoval: „Neboli sme ešte v meste pri tých pracovných povinnostiach. Predsa len sme mali v Lovči štyri týždne tréningový tábor, ale určite ho pozvem na kávu, nech si pozrie nejaké pekné dievčence."

Pohronie zdvojnásobilo rozpočet na sezónu 2019/2020 z vlaňajších 350-tisíc eur na 700-tisíc eur. Reklamných partnerov však ešte pribúda, takže rozpočet sa môže v priebehu ďalších mesiacov navýšiť a šplhať k miliónu eur. Počas zimnej prestávky sa na štadióne s kapacitou 2309 divákov plánujú práce na vyhrievaní trávnika. Tie by sa mali stihnúť do začiatku jarnej časti FL. Hráči a realizačný tím A-mužstva majú profesionálne zmluvy, vedenie je len čiastočne profesionálne.

„V kabíne je dobrá atmosféra, už sa nevieme dočkať kedy vybehneme na trávnik. Sami nevieme, čo nás v najvyššej futbalovej súťaži čaká, pre nás všetkých je účinkovanie v nej veľká odmena. V kádri sú mladí aj skúsení hráči. Verím, že my skúsenejší si užijeme ligu a mladí využijú šancu sa ďalej posunúť. Veľmi im v tom fandím a som rád, že môžem byť súčasťou tohto projektu," vyjadril sa za kabínu kapitán FK Pohronie Lukáš Pellegrini.

Káder FK Pohronie na sezónu 2018/2019:

Brankári: Jenčo, Packo

Obrancovia: Nosko, Bartoš, M. Jacko, P. Jacko, Hatok, Župa

Stredopoliari: Tesák, Sojka, Dzurík, Pellegrini, Klec, D. Hrnčár, Mészáros, Sedláček, Blahút, Mazan, Badolo

Útočníci: Abrahám, Kondrlík, Zachara

Príchody: Marek Kristian Bartoš (Podbrezová), Michal Klec (Žilina), András Mészáros (Komárno), Peter Mazan (Radom, Poľ.), Mateusz Zachara (Czestochowa, Poľ.), Cedric Badolo (Salitas, Burkina Faso)

Odchody: Pidrušnyj (Šamorín), Košuda a Voško (Bardejov), Vondryska (Podbrezová), Antošík, Višič a Repiský (bez angažmánu)

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…