WIMBLEDON: Federer postúpil cez Nadala do finále

Švajčiarsky tenista Roger Federer.
Švajčiarsky tenista Roger Federer. — Foto: TASR/AP

Vo finále sa stretne s lídrom svetového rebríčka a obhajcom titulu na tráve All England Clubu Novakom Djokovičom.

Wimbledon 12. júla (TASR) - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal druhým finalistom dvojhry mužov na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V piatkovom semifinále vyradil Španiela Rafaela Nadala za 182 minút v štyroch setoch 7:6 (3), 1:6, 6:3, 6:4. Vo finále sa stretne s lídrom svetového rebríčka a obhajcom titulu na tráve All England Clubu Novakom Djokovičom.

Prvý set priniesol najvyrovnanejšiu bitku. Obaja tenisti si držali servis a rozhodnúť musel tajbrejk. V ňom mal pevnejšiu ruku Federer. V druhom sete však Nadal začal hrať ďalej od siete, Federer navyše robil veľa chýb. V závere setu Švajčiar riskoval a bolo zrejmé, že ho chce mať čím skôr za sebou. Španiel ho získal pre seba v pomere 6:1.

V treťom začal Federer úplne inak, zlepšíl servis, spresnil údery a vo štvrtej hre brejkol súpera. Napokon triumfoval 6:3. Štvrtý set už dvojka turnaja z rúk nepustila, v treťom geme Nadal stratil podanie a Federer si napriek obrovskej snahe súpera výhodu brejku udržal až do konca. Dokráčal tak po víťaznú odplatu zo semifinále tohtoročného Roland Garros, kde Nadalovi podľahol v troch setoch. Švajčiar ako osemnásobný šampión si zahrá rekordné 12. finále vo Wimbledone.