Basketbalistky SR do 18 rokov zdolali na ME Ukrajinu

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR/FIBA Europe/Viktor Rébay

Zverenky trénera Jána Hricka nastúpila v sobotu 13. júla o 18.45 h proti Slovinsku v zápase o 9. – 12. miesto.

Skopje 12. júla (TASR) – Slovenská basketbalová reprezentácia dievčat do 18 rokov úspešne vstúpila do súbojov o umiestnenie na turnaji B-kategórii ME v macedónskom Skopje. Rovesníčky z Ukrajiny zdolala 66:51.

B-kategória ME basketbalistiek do 18 rokov

o 9. – 16. miesto:

Ukrajina – Slovensko 51:66 (29:26)

Najviac bodov Ukrajina: Kibová 17, Bakalová 10, Kovtunová 8 - zostava a body SR: Beráneková 8, Vargová 5, Žilinská 4, Dovčíková 3, Bohušová 2 (Holíková 15, Lysová 13, Plavnická 9, Zahornacká 5, Oborilová 2, Ištoňová a Virasztóová 0).

TH: 15/11 – 18/11, fauly: 16 - 18, trojky: 2 - 5, rozhodovali: Beljakov (Rus.), Perryová (Írs.), Stasiev (S. Mac.)

Slovenky mali vynikajúci vstup do súboja, v úvodných štyroch minútach zaznamenali šnúru 9:0. Potom sa však dostali k slovu aj ich súperky, ale po prvej štvrtine prehrávali 9:13. V druhej časti sa karta otočila, Ukrajina zaznamenala 11 bodov v rade, čím otočila duel na svoju stranu. Tentoraz museli zabrať zverenky trénera Jána Hricka, čo sa im čiastočne darilo. Z manka sa im podarilo ukrojiť, ale prvý polčas prehrali 26:29.

Polčasová prestávka Slovensku pomohla, opätovne zlepšená ofenzíva a defenzíva priniesla tesné vedenie v stretnutí. Duel bol však vyrovnaný, pred záverečnou 10-minútovkou boli o čosi lepšie na tom Slovenky, keď vyhrávali 44:41. Hneď na úvod štvrtej štvrtiny potom urobili kľúčový krok k triumfu, keď zaznamenali sedem bodov za sebou.