Basketbalistky SR s prvou výhrou v B-kategórii ME do 18 rokov

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR Martin Palkovič

Ďalší zápas zvereniek trénera Jána Hricka je na programe v nedeľu 7. júla o 21.00 h, ich súperkami budú Írky.

Skopje 6. júla (TASR) – Slovenská basketbalová reprezentácia žien do 18 rokov získala v B-kategórii majstrovstiev Európy v macedónskom Skopje prvé víťazstvo, keď zdolala rovesníčky z Rakúska 57:50. Ďalší zápas zvereniek trénera Jána Hricka je na programe v nedeľu 7. júla o 21.00 h, ich súperkami budú Írky.

B-kategória ME do 18 rokov – C-skupina:

Slovensko – Rakúsko 57:50 (25:26)

zostava a body SR: Bohušová 10, Zahornacká 9, Oborilová 6, Žilinská 5, Beráneková 2 (Virasztóová 16, Ištoňová 5, Lysová a Vargová po 2, Plavnická 0) - Najviac bodov Rakúsko: Baydanová 11, Poppová a Schaberová po 8, Ganhörová a Winklerová po 6. TH: 12/8 – 28/17, fauly: 21 – 16, trojky: 1 – 3, rozhodovali: Sentürk (Tur.), Maxhuni (Kosovo), Unsworth (V. Brit.)

V porovnaní s piatkovým vystúpením začal slovenský výber oveľa lepšie. V úvodných minútach sa ujal vedenia, ale v druhej polovici prebralo taktovku rakúske družstvo. Slovenky sa však dôverne známeho súpera nezľakli, po prvej štvrtine hrali vyrovnanú partiu - 15:15. Tá pokračovala aj v druhej 10-minútovke, tímy sa striedali v tesných náskokoch. Po prvom polčase bolo na tom o čosi lepšie Rakúsko, keď viedlo 26:25.

Po prestávke pokračovala vyrovnaná bitka o každý bod, v jednom momente mali navrch Slovenky, potom ich vystriedali Rakúšanky. Pred záverečnou štvrtinou bolo všetko otvorené, na tabuli svietil stav 39:38 pre SR. Štvrtá perióda priniesla patričnú drámu, pevnejšie nervy však mali zverenky Hricka. V koncovke sa dostali do päťbodového trháku (51:46), ktorý sa napokon ukázal ako rozhodujúci. Rakúsky celok ešte zariskoval, ale vedenie na svoju stranu už neotočil.