Na košickej Terase pribudli tony piesku aj tento rok
TASR
TASR

Na košickej Terase pribudli tony piesku aj tento rok

Úplný úvod projektu bude patriť deťom a ich rodičom, keď si svoje zručnosti zmerajú v tradičnom stavaní pieskových hradov.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Košice 6. júla (TASR) - Aj tento rok pribudlo na námestí pred obchodným centrom v košickej mestskej časti Západ Viac ako 100 ton piesku. Vytvorené priestranstvo je určené predovšetkým na letné plážové športy a sprievodné aktivity. Podujatia v rámci projektu Beach Plaza Terasa štartujú v sobotu popoludní. TASR o tom informoval vedúci oddelenia kultúry tejto MČ známej ako Terasa Dominik Béreš.

Úplný úvod projektu bude patriť deťom a ich rodičom, keď si svoje zručnosti zmerajú v tradičnom stavaní pieskových hradov. „V znamení hesla 'vitaj leto' nebudú chýbať ani detské atrakcie, maľovanie na tvár či súťaže a odmeny pre aktívne deti a rodinky. Zároveň máme ambíciu nechať pieskové výtvory nasledujúce dva dni na výstave pre okoloidúcich,“ uviedol s tým, že vlani kvôli vandalom nevydržali ani do nasledujúceho rána.

V programovej štruktúre sú zahrnuté sprievodné týždenné kultúrne aktivity, ako pravidelné divadelné utorky, filmové „open-air“ stredy s česko-slovenskými kinohitmi či hudobné štvrtky s kapelami. Ako dodáva, vyvrcholením budú zápasy tých najlepších slovenských a zahraničných volejbalistov, ktorí si na majstrovstvá Slovenska do Košíc prídu zmerať sily posledný júlový víkend.

„Medzi top podujatia tohto leta, a to nielen na Terase, ale v celých Košiciach, bude nepochybne patriť aj Východoslovenský pohár v plážovom volejbale v polovici júla,“ dodal s tým, že trojhodinový maratón nočnej zumby v piesku je naplánovaný na 19. júla. Plážové ihrisko môže využiť aj verejnosť, a to v pracovných dňoch od 10:00 h do 20:00 h - okrem času konajúcich sa podujatí.

Piesok z tohtoročnej série podujatí poputuje na pieskoviská detských ihrísk v košickej Mestskej časti Západ. „Tento rok sme sa rozhodli rozdeliť 100 ton piesku približne pre polovicu z nich, pričom druhou časťou pomôžeme jazdeckému areálu Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach na Popradskej ulici,“ uviedol starosta Marcel Vrchota. Program Beach Plaza Terasa sa začína v sobotu o 16.00 h, aktivity tohtoročného projektu potrvajú do 28. júla.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…