Na košickej Terase pribudli tony piesku aj tento rok
TASR
TASR

Na košickej Terase pribudli tony piesku aj tento rok

Úplný úvod projektu bude patriť deťom a ich rodičom, keď si svoje zručnosti zmerajú v tradičnom stavaní pieskových hradov.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Košice 6. júla (TASR) - Aj tento rok pribudlo na námestí pred obchodným centrom v košickej mestskej časti Západ Viac ako 100 ton piesku. Vytvorené priestranstvo je určené predovšetkým na letné plážové športy a sprievodné aktivity. Podujatia v rámci projektu Beach Plaza Terasa štartujú v sobotu popoludní. TASR o tom informoval vedúci oddelenia kultúry tejto MČ známej ako Terasa Dominik Béreš.

Úplný úvod projektu bude patriť deťom a ich rodičom, keď si svoje zručnosti zmerajú v tradičnom stavaní pieskových hradov. „V znamení hesla 'vitaj leto' nebudú chýbať ani detské atrakcie, maľovanie na tvár či súťaže a odmeny pre aktívne deti a rodinky. Zároveň máme ambíciu nechať pieskové výtvory nasledujúce dva dni na výstave pre okoloidúcich,“ uviedol s tým, že vlani kvôli vandalom nevydržali ani do nasledujúceho rána.

V programovej štruktúre sú zahrnuté sprievodné týždenné kultúrne aktivity, ako pravidelné divadelné utorky, filmové „open-air“ stredy s česko-slovenskými kinohitmi či hudobné štvrtky s kapelami. Ako dodáva, vyvrcholením budú zápasy tých najlepších slovenských a zahraničných volejbalistov, ktorí si na majstrovstvá Slovenska do Košíc prídu zmerať sily posledný júlový víkend.

„Medzi top podujatia tohto leta, a to nielen na Terase, ale v celých Košiciach, bude nepochybne patriť aj Východoslovenský pohár v plážovom volejbale v polovici júla,“ dodal s tým, že trojhodinový maratón nočnej zumby v piesku je naplánovaný na 19. júla. Plážové ihrisko môže využiť aj verejnosť, a to v pracovných dňoch od 10:00 h do 20:00 h - okrem času konajúcich sa podujatí.

Piesok z tohtoročnej série podujatí poputuje na pieskoviská detských ihrísk v košickej Mestskej časti Západ. „Tento rok sme sa rozhodli rozdeliť 100 ton piesku približne pre polovicu z nich, pričom druhou časťou pomôžeme jazdeckému areálu Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach na Popradskej ulici,“ uviedol starosta Marcel Vrchota. Program Beach Plaza Terasa sa začína v sobotu o 16.00 h, aktivity tohtoročného projektu potrvajú do 28. júla.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…