Tokio ovládol maskovaný hrdina, pomáha dobrými skutkami
SITA
SITA

Tokio ovládol maskovaný hrdina, pomáha dobrými skutkami

Mamičky s kočíkmi, dôchodcovia s ťažkými nákupmi, či turisti s veľkou batožinou si na jednej tokijskej stanici metra bez výťahov a pohyblivých schodov môžu vydýchnuť – na pomoc im už niekoľko mesiacov prichádza hrdina v zelenej maske.

Domáci i turisti v hlavnom meste Japonska, ktorí na presun využívajú metro, už niekoľko týždňov cestou do práce, na nákupy či na výlety stretávajú maskovaného hrdinu v zelenom obleku. Mladý muž sa do záhadného odevu oblieka preto, aby pomohol dôchodcom, turistom s veľkou batožinou, či mamičkám s kočíkmi preniesť ťažké predmety hore alebo dolu schodmi – s úsmevom, ochotne a nezištne.

"Japonci veľmi ťažko prijímajú pomoc, cítia sa potom tejto osobe zaviazaní, preto som zvolil masku, ktorá mi veľmi pomáha," uviedol 27- ročný Tadahiro Kanemasu. Mladík pritom na západnej stanici metra v Tokiu, ktorá podobne ako mnohé ďalšie nemá výťahy ani pohyblivé schody, strávil už vyše tri mesiace.

Japonec tvrdí, že k činu ho inšpirovali aj deti, ktoré stretol v práci. Obchodník s organickým ovocím a zeleninou často sledoval, ako si ľudia nevedia poradiť s ťažkými nákupmi, u detí si zasa všimol záľubu v komiksových hrdinoch. Obe spojil do jedného a pri výbere kostýmu, ktorý zohnal vo výpredaji, sa nechal inšpirovať farbou zeleniny.

Hoci má mladík stále zamestnanie, každý deň obetuje niekoľko hodín konaním dobra na stanici. Kanemasu dúfa, že svojimi činmi inšpiruje aj ďalších, aby sa k nemu pridali na rôznych staniciach metra.

Hrdinov kolega Hayato Ito, ktorý s ním pracuje v potravinách, uviedol, že Kanemasu vždy oplýval dobrosrdečnosťou, a tak ho jeho nové alter ego vôbec neprekvapilo. "Mal k tomu sklony už predtým, konečne rozkvitol v pravého hrdinu," uviedol Ito.

"Keď som s tým začínal, ľudia mi často hovorili: ´Zmizni odo mňa, ty čudák.´Teraz si ešte stále myslia, že som čudný, ale tým správnym spôsobom," dodal spokojný hrdina.

www.yahoonews.com

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…