Mužovi odmietli transplantovať pečeň. Pred jasnou smrťou ho zachránili jeho psy
Kristián Plaštiak
Kristián Plaštiak

Mužovi odmietli transplantovať pečeň. Pred jasnou smrťou ho zachránili jeho psy

Inšpiratívny a emotívny príbeh Zacha Skowa sa odohral v Kalifornii.

— Foto: Pexels

SACRAMENTO 7. júla - Pred jedenástimi rokmi trpel ochorením pečene a lekári ho odmietli zaradiť do zoznamu čakateľov na transplantáciu, dnes má ženu a dieťa a pomáha psom pred utratením. Američan Zach Skow má tridsaťdeväť rokov a jeho životný príbeh je hodný knižného spracovania.

Pomohli mu psy

Pred rokmi bol Zach závislý na drogách a alkohole, čo postupne viedlo k rôznym zdravotným ťažkostiam a ochoreniam. Jeho pečeň vplyvom toľkého množstva omamných látok a ich účinkov nefungovala správne a Zach potreboval darcu. Muži v plášťoch ho však odmietli zapísať na zoznam ľudí čakajúcich na transplantáciu, a to z dôvodu jeho závislosti. Zostávali mu tri mesiace života a Zach sa rozhodol bojovať.

Svojich troch psov bral na pravidelné prechádzky, športoval a sústredil sa na zdravú životosprávu, nie na alkohol či drogy. Sám tvrdí, že to boli práve jeho psy, kto ho hnal ďalej. „Zakaždým, keď som mal pochybnosti, ľutoval sa alebo sa chcel zabiť, vzal som ich a šli sme sa prejsť do hôr,“ opisuje svoje hrozivé spomienky pre portál Parade.

Onedlho sa ukázalo, že jeho fyzický stav sa zlepšuje, preto začal priberať ďalších psov a vytvoril akúsi pestúnsku svorku. Doktori boli prekvapení, keď vysvitlo, že Zach už žiadnu novú pečeň nepotrebuje. Tá stará sa zregenerovala a radili mu, aby s aktivitami so psami neprestával, pretože mu očividne prospievajú.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tonight’s event at the White House was all about second chances! I was in a small gathering of 50 or so Individuals and organizations who work diligently to help provide a path to the redemption for our incarcerated brothers and sisters. With my second chance, we started Marley’s Mutts. Give these Americans a second chance and they may go on to leave their own positive impact on the world. One thing is for sure: we spend nearly 200 billion dollars a year locking people up and giving them virtually no path to redemption. Our country and our people deserve chnage and I’m hopeful and confident we are on the right track! Our program has graduated close to 300 men, 15 of whom have been released from prison, none of whom have gone back! On top of that, the majority of our liberated graduates are working as professionals in the pet services industry! Head over to MarleysMutts.org and make your impact by supporting our organization and worthy and effective mission!

Príspevok, ktorý zdieľa Pawsitive Change Program (@pawsitivechangeprogram),

Psy ako nástroj nápravy

Založil program Pawsitive Change (paw - labka + positive - pozitívna, change - zmena), ktorý funguje v piatich kalifornských väzeniach. Ich obyvateľom sú zverení do opatery odvrhnutí psíkovia a po niekoľkých mesiacoch dostanú certifikát, že sú spôsobilí na adopciu (tie psy, samozrejme). Zach verí, že rovnako ako štvornohí miláčikovia pomohli jemu, pomôžu aj iným delikventom a povzbudia ich, aby v sebe našli vôľu a silu zmeniť svoj život. Preto ich nazýva chlpatou medicínou.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…