Azarenková vyzve Hantuchovú: S Danielou to nebude ľahké

Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková zdolala v osemfinále záverečného grandslamového turnaja roka US Open v New Yorku Srbku Anu Ivanovičovú po trojsetovej bitke 4:6, 6:3 a 6:4.

New York 3. septembra (TASR) - Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková zdolala v osemfinále záverečného grandslamového turnaja roka US Open v New Yorku Srbku Anu Ivanovičovú po trojsetovej bitke 4:6, 6:3 a 6:4. V stredajšom štvrťfinále vyzve svetová i turnajová dvojka Slovenku Danielu Hantuchovú, s ktorou má vyrovnanú bilanciu vzájomných duelov 2:2.

Victoria Azarenková a Daniela Hantuchová Foto: TASR/AP

Dvadsaťpäťročná Ivanovičová vstúpila do zápasu na dvorci Arthura Asheho excelentne a po brejku v druhej hre sa expresne ujala vedenia 3:0. Víťazka Roland Garros z roku 2008 ťažila z kvalitného servisu a v prvom dejstve jasne dominovala aj v počte víťazných úderov (17:4). O takmer dva roky mladšia Azarenková ešte dokázala z 2:5 upraviť na 4:5, ale vzápätí nezvládla svoje podanie a za 42 minút získala prvý set Srbka. Začiatok druhého bol festivalom stratených servisov, úvodných päť hier ani jedna z hráčok nedokázala túto výhodu pretaviť vo svoj prospech. Navrch ale začala mať Azarenková, ktorá z 2:2 ušla na 4:2 a náskok si už nenechala vziať. V rozhodujúcom sete favorizovaná Bieloruska stratila vedenie 3:1, ale dramatickú koncovku zvládla lepšie a po 2:10 h premenila svoj štvrtý mečbal.

Azarenková tak vedie v štatistike vzájomných zápasov s Ivanovičovou už 5:2 a stále môže pomýšľať na zopakovanie vlaňajšieho postupu do finále vo Flushing Meadows. Vo svojej zbierke má zatiaľ dva grandslamové tituly v kariére - z Australian Open 2012 i 2013 a od januára 2012 do februára 2013 bola s menšou prestávkou 51 týždňov na čele svetového rebríčka WTA. S Hantuchovou sa doteraz stretla štyrikrát s vyrovnanou bilanciou 2:2. Slovenská tenistka viedla po triumfe v Dauha 2011 už 2:0, ale posledné dva zápasy s Azarenkovou prehrala - naposledy v marci tohto roku na tvrdom povrchu v Indian Wells hladko 4:6 a 1:6.

"Dnes ma zachránila bojovnosť, musela som siahnuť na dno síl. Ana hrala najmä v prvom sete vynikajúco, výborne servovala a ja som pár mojich šancí nevyužila. Musela som na to reagovať, zobudiť sa, bojovať o každú loptičku. Začala som sa viac koncentrovať, získavať kľúčové výmeny a hoci som sa trápila pri mečbaloch, napokon som tento ťažký duel zvládla," povedala Azarenková v rozhovore pre Eurosport. V porovnaní s Hantuchovou bude mať pred štvrťfinále výrazne menej času na oddych. "Nebude to nič ľahké, Daniela je skvelá hráčka a tu v New Yorku hrá svoj najlepší tenis za posledné obdobie. Poznáme sa dobre, odohrali sme spolu náročné duely a často aj spolu trénovali. Som presvedčená, že diváci sa môžu tešiť na veľmi dobrý zápas."