Michal Hudák dnes oslavuje 50. Pripomeňte si jeho legendárny vtip, ktorý aj po rokoch láme rekordy
TASR
TASR

Michal Hudák dnes oslavuje 50. Pripomeňte si jeho legendárny vtip, ktorý aj po rokoch láme rekordy

Narodil sa 27. júna 1969 v Prešove. Základnú školu i gymnázium absolvoval v ukrajinskom jazyku. Ako dieťa pôsobil v rozhlase aj v amatérskom divadle.

Na snímke herec a moderátor Michal Hudák si preberá cenu v kategórii zabávač roka počas galavečera vyhlasovania ankety osobností televíznej obrazovky OTO 2018, 13. apríla 2019 v Bratislave. — Foto: TASR/Pavol Zachar

Bratislava 27. Júna (TASR) – Populárny slovenský herec, moderátor, dabér a speaker Michal Hudák si svojou bezprostrednosťou a zmyslom pre humor s ľahkosťou získava televízne, filmové aj divadelné publikum. Vo štvrtok 27. júna oslávi umelec 50. narodeniny.

Niektoré vtipy jednoducho nikdy nezostarnú a jedným z nich je práve Hudákov vtip o železničiarovi. Ten sa objavil v relácii TV Joj Inkognito už pred dvomi rokmi, no z času na čas sa vždy nanovo objaví aj na sociálnych sieťach, kde si k nemu opäť nájdu cestu noví fanúšikovia. Pri príležitosti narodenín slovenského herca vám dnes tento jeho vtip opäť pripomíname. Vypočujte si už snáď kultový vtip v nenapodobiteľnom prednese herca Michala Hudáka.

V divadelnom prostredí bol už odmalička

Michal Hudák sa narodil 27. júna 1969 v Prešove. Základnú školu i gymnázium absolvoval v ukrajinskom jazyku. Ako dieťa pôsobil v rozhlase aj v amatérskom divadle. K hereckému povolaniu, ako sám hovorí "pričuchol" pozvoľna. V divadelnom prostredí bol vďaka rodičom odmalička. „U nás doma sa umelci striedali. Po rozhovore v rozhlase ich občas stiahol otec k nám na pohár vínka a v obývačke debatovali," uviedol v jednom z publikovaných rozhovorov Hudák.

Herectvo začal študovať najskôr na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, neskôr odišiel na Ukrajinu do Kyjeva, na Divadelný inštitút Karpenka Kareva. Pokračoval tak v rodinnej tradícii. Na kyjevskom inštitúte študoval aj jeho starší brat Sergej.

Hrdý Rusín

Po štvorročnom štúdiu sa vrátil ako divadelný a filmový herec na Slovensko a získal angažmán v Divadle Alexandra Duchnoviča v Prešove. Divadlo inscenuje hry v rusínčine, ktorá je blízka aj úspešnému hercovi. Michal Hudák sa k rusínskej národnosti hrdo hlási. "Ja neviem, kde presne došlo k nejakej chybe - poruche v Matrixe, keď si ľudia zrazu prestali písať rusínsku národnosť. Ale tuším, že je to spôsobené ešte dobou pred revolúciou, keď si nemohli písať rusínsku, ale iba ukrajinskú národnosť, ako jedinú možnosť....No chcel by som apelovať na všetkých, nech sa nikdy nehanbia za to, že sú Rusínmi, za to kým a čím sú, pretože to uberá na ich sebaúcte a úcte od iných“, dodal Hudák.

Herec s chytľavým zmyslom pre humor účinkoval aj v prešovskom rádiu Flash. V Slovenskej televízii sa prvýkrát predstavil v súťažných reláciách Správny kľúč a Varím, varíš, varíme a pečieme. Pre jednu zo súkromných televízií moderoval reláciu Dievča za milión a reality show VyVolení. Taktiež sme ho mohli vidieť v úspešnom televíznom seriáli Profesionáli, ako poručíka Mikiho Hrica. "Ja sám považujem tento seriál za naozaj mimoriadne vtipný. Navyše sa tam stretla skvelá herecká zostava, všetci sú vynikajúci improvizátori, pri výrobe je výborná atmosféra," pripomenul herec. Diváci ho mohli vidieť aj v seriáli Panelák.

Výnimočný príjemný zamatový hlas herca oceňujú dabingové štúdiá. Zaznel aj v komentároch pre dokumentárne fimy Pavla Barabáša (Tepuy - Cesta do hlbín Zeme, 2006 a Mongolsko - V tieni Džingischána, 2010).

Sympatický Michal Hudák účinkoval aj v dobrodružnom seriáli Zdivočelá země (1997) v réžii Hynka Bočana, objavil sa vo filme Ondřeja Trojana Želary (Želary, 2003). Deti ho mohli zaznamenať v postave krtka v rozprávkovej krajine Spievankovo a kráľovná Harmónia v réžii Diany Novotnej.

V zábavnej šou Cena je správna nahradil moderátora Mateja Sajfu Cifru. V súčasnosti sa často objavuje v relácii Inkognito, kde mu sekunduje jeho dobrý priateľ, hudobník Marián Čekovský.

Michal Hudák sa na nič nehrá, je priateľský a jeho humor je priam nákazlivý. Rád sa schuti smeje, rozpráva vtipy a zabáva svoje okolie, čím si získava sympatie divákov. Bystrý hádač z Inkognita je viacnásobným víťazom v ankete Osobnosť televíznej obrazovky - OTO. V novej kategórii zabávač roka mu udelili v roku 2019 aj ocenenie absolútny OTO za najviac získaných hlasov.

Michal Hudák je súčasťou country a bluegrassovej hudobnej skupiny Žobráci. "V tejto kapele hrám od svojich jedenástich rokov, teda prežil som tu asi tridsať rokov svojho života. Pochodili sme celú Európu, USA. Je to pre mňa radosť, oddych, zábava. Vždy keď mi to dovolí čas a práca, len čo sa taká možnosť vyskytne, so Žobrákmi koncertujem. A veľmi sa z toho teším", dodal hudobník, ktorý miluje hru na mandolíne.

Moderátor a herec je hrdým otcom troch detí. Svoj kladný vzťah k deťom ukázal aj pri charitatívnom projekte Srdce pre deti, ktorý v minulosti moderoval.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…