Na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch sa koná festival Paráda
TASR
TASR

Na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch sa koná festival Paráda

Podujatie organizuje Slovenský paralympijský výbor v spolupráci so svojím dlhoročným partnerom - Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany, a.s., a mestom Piešťany.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/Martin Palkovič

Piešťany 22. júna (TASR) – Kúpeľný ostrov v Piešťanoch patrí v sobotu oslave paralympijského športu a športovcov. Festival Paráda spája zdravých a zdravotne znevýhodnených ľudí, Slovenský paralympijský výbor (SPV) pripravil pre jeho aktuálny ročník bohatý program. Zabavia sa deti aj dospelí a môžu spoznať výnimočných ľudí, ktorí napriek menej šťastnému osudu dokážu veľké veci. V hudobnom programe vystúpi skupina Fragile, raperka Sima, Adam Ďurica i ďalší umelci.

Podujatie organizuje SPV v spolupráci so svojím dlhoročným partnerom - Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany, a.s., a mestom Piešťany. Generálnym partnerom podujatia je SPP. Bezbariérový festival je súčasťou komunikačnej platformy Sme si rovní, ktorú odštartoval SPV vlani pred odletom výpravy na Zimné paralympijské hry v Pjongčangu 2018.

"Priestor Kúpeľného ostrova máme rozdelený na športovú zónu, gastrozónu, edukačnú zónu a SPP zónu zábavy. Ľudia môžu využiť príležitosť stretnúť úspešných paralympijských športovcov, porozprávať sa s nimi," uviedol predseda SPV Ján Riapoš. Na Chodník slávy, ktorý na Kúpeľnom ostrove pred časom inštalovali, pribudla v sobotu ďalšia tabuľka pripomínajúca výnimočné úspechy slovenských hendikepovaných športovcov na poslednej olympiáde v Južnej Kórei. Išlo zatiaľ o najúspešnejšie vystúpenie Slovenska, športovci priniesli jedenásť medailí - šesť zlatých, štyri strieborné a jednu bronzovú.

"Malí aj veľkí návštevníci si môžu na našom festivale vyskúšať, aké je to pohybovať sa na vozíčku, s 3D okuliarmi zistia, ako vyzerá svet autistov, dozvedia sa o kanisterapii, muzikoterapii, o integrácii. Je toho naozaj dosť, verím, že je to pre nich zaujímavé," pozval návštevníkov Riapoš. K dispozícii sú stanovištia s paralympijskými športmi ako streľba, lukostreľba, zjazdové lyžovanie, parahokej, šach, boccia, stolný tenis, curling na vozíku, volejbal, paracyklistika, taekwondo, powerhokej. Otvorené sú vzdelávacie a informačné stánky a množstvo iných zaujímavostí.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRNAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…