ZVJS a Ministerstvo spravodlivosti predstavili ďalšie projekty
TASR
TASR

ZVJS a Ministerstvo spravodlivosti predstavili ďalšie projekty

Nové projekty a prehľadnejšiu komunikáciu s verejnosťou i médiami spúšťa generálne riaditeľstvo ZVJS pri príležitosti 50. výročia vzniku väzenstva na Slovensku.

Na snímke zľava riaditeľka odboru podpory centrálneho riadenia a komunikácie Generálneho riaditeľstva Zboru väzenskej a justičnej stráže (GRZVJS) Katarína Nováková, minister spravodlivosti SR Gábor Gál, generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan, riaditeľ odboru verejného obstarávania a riadenia projektov Generálneho riaditeľstva Zboru väzenskej a justičnej stráže (GRZVJS) Zsolt Szabó počas tlačovej konferencie k novinkám, ktoré zavádza Zbor väzenskej stráže a k príprave nových projektov v Bratislave 20. júna 2019. — Foto: TASR Jaroslav Novák

Bratislava 20. júna (TASR) - Po modernizácii väzníc prídu na rad ďalšie projekty a opatrenia na zvýšenie transparentnosti väzenstva. Jednou z noviniek je prehľadnejšia webová stránka ZVJS či projekt Šanca na návrat. Na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave o tom informovali generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan a minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd).

Nové projekty a prehľadnejšiu komunikáciu s verejnosťou i médiami spúšťa generálne riaditeľstvo ZVJS pri príležitosti 50. výročia vzniku väzenstva na Slovensku. „Naším cieľom je výrazne zmeniť, zlepšiť komunikáciu s médiami, ale aj s verejnosťou, viac sa jej otvoriť a súčasne poskytnúť prostredníctvom modernejších nástrojov elektronickej komunikácie citlivejšie vnímanie a aj uznanie našej náročnej práce," uviedol generálny riaditeľ ZVJS Milan Ivan.

Ďalším projektom, ktorý podporuje prepojenie väzenstva s bežným životom, je Šanca na návrat. Pre odsúdených je to možnosť, ako sa čo najlepšie pripraviť na život vonku po výkone trestu. Minister spravodlivosti Gábor Gál je za to, aby odsúdení, ktorí za mreže nepatria, žili s určitými obmedzeniami a povinnosťami v spoločnosti.

„Bolo by preto vhodné vo väčšej miere využívať alternatívne tresty, ESMO náramky a to aj pri väzobne stíhaných, aj pri trestoch. Aby sme ľudí nezatvárali za každú cenu a nebrali im sociálny status, pracovné miesto, taktiež, aby im nehrozil rozpad rodiny," uviedol minister. V tejto súvislosti apeloval aj na riaditeľov jednotlivých ústavov, aby osobám, ktoré spĺňajú podmienky, dávali viac návrhov na podmienečné prepustenie na náramok.

Už ste čítali?

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…