Rača má spoločné programové vyhlásenie starostu a poslancov
TASR
TASR

Rača má spoločné programové vyhlásenie starostu a poslancov

Programové vyhlásenie, ktoré je prístupné verejnosti, je rozdelené na oblasti prostredie, doprava, komunita, rodiny s deťmi a občania.

Ilustračné foto — Foto: TASR/AP

Bratislava 19. júna (TASR) – Komplexná revitalizácia parku J. M. Hurbana na Detvianskej ulici, vybudovanie vyhliadkových plošín nad Račou, zavedenie rezidenčného parkovania, zriadenie školského autobusu či vytvorenie interaktívnej mapy developerských projektov. Aj to sú projekty, s ktorými počíta programové vyhlásenie starostu bratislavskej Rače Michala Drotována a miestnych poslancov na roky 2019 až 2022.

Spoločné programové vyhlásenie starostu a poslancov prijalo račianske miestne zastupiteľstvo. „Spoločnými silami sa budú usilovať o revitalizáciu parku J. M. Hurbana, o zriadenie školského autobusu pre deti, o podporu komunitných centier, občianskych spolkov a aktivít alebo o vytvorenie nových miest v predškolských zariadeniach," píše mestská časť na svojom webe.

Programové vyhlásenie, ktoré je prístupné verejnosti, je rozdelené na oblasti prostredie, doprava, komunita, rodiny s deťmi a občania. V časti prostredie chce samospráva napríklad v spolupráci so susednými mestskými časťami či Mestskými lesmi v Bratislave revitalizovať lesopark či Račiansky potok s vytvorením oddychovej zóny. Taktiež chce riešiť zachytávanie dažďových vôd a ochranu Račianskej ulice pred vytápaním, revitalizovať verejné priestranstvá, rozšíriť bezzasahové územie nad Krasňanmi i rozšíriť plochy lúčnych kvetín. Zastaviť chce projekty sídliskovej výstavby Račany Rosso – Dolná Pekná – Ohňavy.

Starosta a poslanci plánujú aj vybudovanie novej urnovej steny či podporu koncepcie ochrany vinohradov a vinárstva. V doprave chcú zaviesť rezidenčné parkovanie, vybudovať vlakovú stanicu na Východnom, zlepšiť dostupnosť vlakovej stanice Rača či vytvoriť námestie na Dopravnej. Mestská časť chce podporovať okrem komunít a občianskych spolkov aj rozvoj opatrovateľskej služby a zmerať sa chce aj na seniorov a chorých ľudí.

Pre rodiny s deťmi chce nové miesta v predškolských zariadeniach, podporovať bezbariérovosť v školských zariadeniach, vybudovať nové ihrisko na Víťaznej a Strelkovej. Taktiež samospráva plánuje revitalizovať areál Slalomky, vytvoriť skatepark areál či obnoviť okolie zdravotného strediska v Krasňanoch. Pre občanov sľubujú starosta a poslanci aj zavedenie participatívneho rozpočtu pre komunitné projekty.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…