Dobré noviny
Susan Sarandon v Karlových Varoch krtizovala Hollywood
SITA
SITA

Susan Sarandon v Karlových Varoch krtizovala Hollywood

Americká herečka Sarandon si na festivale v Českej republike prevzala Krištáľový glóbus za mimoriadny prínos svetovej kinematografii.

BRATISLAVA 7. júla - Na 47. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary v piatok žiarila americká herečka Susan Sarandon.

Uviedla tam snímku Jeff Who Lives At Home (2011), v ktorej si zahrala spolu s Jasonom Segelom, Judy Greer a Edom Helmsom.

Okrem toho si prevzala Krištáľový glóbus za mimoriadny prínos svetovej kinematografii.

"Všetky moje sošky sú v hosťovskej kúpeľni môjho newyorského bytu. Tá vaša bude stáť vedľa Oscara a ďalších trofejí," prezradila.

"Za všetko, čo som v živote dokázala, môžu moje zlé rozhodnutia. Vyberala som si filmy, o ktorých si všetci mysleli, že to budú prepadáky. V nesprávny čas som otehotnela a dokonca som sa vyjadrovala k politike," vysvetlila hviezda svoj recept na úspech.

Dobré filmy sa nedostanú do distribúcie

V Karlových Varoch sa dokonca pustila do kritiky Hollywoodu. "Súčasná televízna tvorba je často skutočne kvalitnejšia ako film. Odvážne je napríklad HBO. Myslím si, že robí dobré filmy, ale nedostanú sa do distribúcie," povedala.

Snímkam, ktoré nepatria medzi kasové trháky, by podľa nej pomohlo, keby ich malé kiná uvádzali dlhšie než jeden víkend. Ju v ostatnej dobe uchvátila hlavne Melancholia režiséra Larsa von Triera.

Miluje film Melancholia

"Milujem ju, bol to úžasný film. Prekvapivo ma nedeprimoval, ale cítila som sa po dlhej dobe ako súčasť celého ľudského pokolenia. Bola to nádherná ukážka toho, čo všetko film dokáže," prezradila.

Šesťdesiatpäťročná Susan Sarandon má na svojom konte zatiaľ jedného Oscara za výkon v hlavnej úlohe filmu Mŕtvy muž prichádza (1995). Okrem toho bola na toto prestížne ocenenie nominovaná aj za snímky Atlantic City (1980), Thelma a Louise (1991), Liek pre Lorenza (1992) a Klient (1994). Zahrala si tiež vo filmoch Čarodejnice z Eastwicku (1987), Bull Durham (1988), Malé ženy (1994), Alfie (2004), Elizabethtown (2005), V údolí Elah (2007) alebo Doktor Smrť (2010).

V rokoch 1967 až 1979 bola vydatá za herca Chrisa Sarandona, neskôr mala vzťah s talianskym režisérom Francom Amurrim, s ktorým má dcéru Evu Amurri a v rokoch 1988 až 2009 bola partnerkou herca Tima Robbinsa, ktorému porodila synov Jacka Henryho a Milesa Guthrieho. Informácie pochádzajú z webstránky iDNES.cz a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…