Vláda bude dnes rokovať o modernizácii športovej infraštruktúry
TASR
TASR

Vláda bude dnes rokovať o modernizácii športovej infraštruktúry

Ministri budú rokovať aj o zavedení 100-eurového príspevku na nákup školských pomôcok pre prvákov či financiách určených pre Slovenské národné divadlo (SND).

Zasadnutie vlády SR, archívna snímka. — Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 12. júna (TASR) – Do roku 2021 by malo 21 miliónov eur pomôcť rozšíriť a zrekonštruovať futbalovú, hokejovú i atletickú infraštruktúru, zmodernizovať športovú strelnicu v Trnave a vybudovať univerzitné športové centrum. Ráta s tým návrh výstavby, modernizácie a rekonštrukcie športovej infraštruktúry národného významu v rokoch 2019 až 2021 z dielne Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorým sa bude v stredu zaoberať vláda. Ministri budú rokovať aj o zavedení 100-eurového príspevku na nákup školských pomôcok pre prvákov či financiách určených pre Slovenské národné divadlo (SND).

Na podporu modernizácie futbalovej infraštruktúry je stanovená alokácia vo výške 7,5 milióna eur. Na zlepšenie hokejovej infraštruktúry budú vyčlenené dva milióny eur. Modernizácia sa výrazným spôsobom má dotknúť i atletických štadiónov, na tieto účely bude pre projekty s realizáciou do roku 2021 vyčlenených päť miliónov eur. Rozšírenie a modernizácia kapacít športovej strelnice Štrky v Trnave je zámerom ďalšieho projektu, na ktorý je vyčlenených 1,5 milióna eur. Na dobudovanie a modernizáciu športovej infraštruktúry sú alokované pre ostatné športy, ktoré združuje Slovenský olympijský a športový výbor, tri milióny eur. V plánoch je tiež vybudovanie univerzitného športového centra – viacúčelovej haly v areáli Ekonomickej univerzity v Bratislave. Na tento zámer sú podľa predkladacej správy vyčlenené dva milióny eur.

Kabinet by sa mal zaoberať aj poslaneckým návrhom zákona, ktorým sa zavádza 100-eurový príspevok na nákup školských potrieb pre deti nastupujúce do prvého ročníka základných škôl. Cieľom novely zákona je podľa poslancov zavedenie jednorazového zvýšenia prídavku na dieťa, ktoré predstavuje adresnú, priamu finančnú podporu štátu rodičom detí, ktoré nastúpia do prvého ročníka základnej školy.

Vláda bude rokovať aj o zmene účelového využitia prostriedkov vo výške 954.367,34 eura na návrh ministerstva kultúry. SND by malo využiť nevyčerpané kapitálové výdavky, pôvodne určené na rekonštrukciu historickej budovy, na nákup novej techniky a modernizáciu riadiaceho systému javiskových zariadení.

Materiál z dielne Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu hovorí o tom, že prednostne by sa malo pristupovať k zmluvám slúžiacim k zabezpečeniu produktov a služieb súvisiacich so zabezpečením licenčného pokrytia informačno-komunikačných technológií (IKT). Uložením tejto povinnosti sa má zabezpečiť transparentný, jednoduchý a finančne výhodný prístup k centrálnemu licenčnému pokrytiu IKT.

Vládny kabinet by sa mal zaoberať aj hodnotením účinnosti opatrení na bezpečnosť cestnej premávky za rok 2018. Podľa neho možno minulý rok z hľadiska znižovania celkového počtu dopravných nehôd a počtu usmrtených osôb pri dopravných nehodách považovať za úspešný. V oboch kategóriách došlo k poklesu počtu v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…