Košice ochladzujú kropiace autá, kúpaliská sú na sezónu pripravené
TASR
TASR

Košice ochladzujú kropiace autá, kúpaliská sú na sezónu pripravené

Podľa mesta Košice jeho obyvatelia aj návštevníci môžu nájsť chládok i v parkoch, kde sú spustené fontány.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Košice 11. júna (TASR) – Pre horúčavy dáva mesto Košice do prevádzky kropiace autá. Od utorka ochladzujú centrum mesta, od stredy (12. 6.) budú pre zníženie prašnosti polievať vybrané hlavné ťahy v siedmich mestských častiach (MČ). Informuje o tom magistrát na svojej webovej stránke s tým, že na letnú sezónu sú pripravená aj mestské kúpaliská.

V utorok sú od 11.00 h v prevádzke kropiace autá na uliciach Hlavná, Alžbetina a Mlynská. Následne pribudnú v košických MČ Staré mesto, Sever, Sídlisko Ťahanovce, Sídlisko KVP, Dargovských hrdinov, Juh a Západ. Podľa predpovedí počasia tak budú robiť pravdepodobne do konca tohto týždňa. „Všetci tí, ktorí sa chcú ochladiť aj priamo na Hlavnej ulici, budú môcť počas aktuálnej vlny horúčav zájsť ku kostolu premonštrátov a k Dolnej bráne. Na oboch miestach budú každý deň, počas ktorých majú byť teploty nad 30 stupňov Celzia, od 10.00 h do 18.00 h v prevádzke takzvané rozprašovače na princípe vodnej hmly," informuje magistrát.

Podľa mesta Košice jeho obyvatelia aj návštevníci môžu nájsť chládok i v parkoch, kde sú spustené fontány. Na letnú sezónu sú pripravená aj mestské kúpaliská. Mestská plaváreň, kúpalisko Rumanová v Mestskom parku, má naplánované otvorenie na piatok (14. 6). Kúpalisko Červená hviezda, ktoré rovnako spravuje mestský podnik Tepelné hospodárstvo, bude návštevníkom k dispozícii od 28. júna.

„Čo sa týka noviniek, zavádza sa viacero opatrení na úsporu energií a nákladov. Jedným z nich je prekrytie hladiny 50-metrového bazéna rolovacou fóliou na Rumanovej a 33-metrového vodnopólového bazéna na kúpalisku Červená hviezda," uvádza mesto Košice s tým, že bazény budú zakrývať v noci a počas dní, keď počasie nebude dovoľovať ich prevádzku. Podľa prepočtov sa tak zamedzí stratám tepla v rozsahu od dvoch do troch stupňov Celzia za noc.

Obe kúpaliská budú mať nové webové stránky, ktoré budú funkčné počas letnej sezóny a poskytnú dostupné informácie o novinkách, aktuálnom počte návštevníkov, teplote vody, počasí a podobne. „Na oboch bude k dispozícii aj online stream z vybraných kamier, aby návštevník dostal komplexný prehľad o aktuálnej situácii na konkrétnom kúpalisku," spresňuje magistrát, podľa ktorého bude stream v zníženej kvalite, aby neboli čitateľné tváre.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…