V rámci projektu Ukáž sa! prerozdelia 60-tisíc eur
TASR
TASR

V rámci projektu Ukáž sa! prerozdelia 60-tisíc eur

Žiadatelia sa môžu prihlásiť do 10. júla na stránke www.olympic.sk/ukazsa. Spolu s registračným formulárom musia zaslať aj krátke motivačné video.

Tomi Kid Kovács, archívna snímka. — Foto: TASR Marko Erd

Bratislava 11. júna (TASR) - Pri príležitosti Dňa detí a športového podujatia Športuj Slovensko vyhlásila Nadácia SOŠV na Štrbskom plese 4. ročník grantového programu Ukáž sa! Projekt je určený na podporu mladej talentovanej mládeže. Medzi mladých športovcov sa prerozdelí až 60-tisíc eur. Za predchádzajúce ročníky bolo rozdelených 180-tisíc eur. Grantový program Ukáž sa! si získal záujem verejnosti, ktorá hlasovala o prerozdelení financií medzi mladých športovcov.

Aj tento rok sa môžu do projektu prihlásiť okrem individuálnych športovcov aj kolektívy. Žiadatelia sa môžu prihlásiť do 10. júla na stránke www.olympic.sk/ukazsa. Spolu s registračným formulárom musia zaslať aj krátke motivačné video, v rámci ktorého zdôvodnia, prečo sa uchádzajú o grantový príspevok od Nadácie SOŠV a na aký účel ho chcú využiť. Podmienkou je aj vek športovca od 12 do 18 rokov. Talentovaný športovec by sa mal venovať individuálnemu alebo kolektívnemu športu, prihliada sa aj na jeho sociálnu situáciu. V žiadosti je potrebné uviesť dosiahnuté športové výsledky a zdôvodniť účel čerpania finančného príspevku.

Zo všetkých prijatých žiadostí vyberie odborná komisia zložená zo zástupcov Nadácie SOŠV a športovcov najneskôr 31. júla 12 individuálnych žiadostí a 6 kolektívov, ktoré zabojujú o hlasy verejnosti prostredníctvom internetového hlasovania na stránke Nadácie SOŠV. Hlasovanie bude prebiehať od 1. do 31. augusta 2019. „Deti sú naša budúcnosť. Myslím si, že spojiť šport s deťmi je to najlepšie, čo môže byť. Šport formuje osobnosť, učí nevzdávať sa, bojovať, vyhrávať. Deti, ktoré vyrastajú so športom, majú úplne iný život. Krásny život," uviedol v tlačovej správe ambasádor projektu a najúspešnejší slovenský boxer Tomi "Kid" Kovács.

„Je to skvelý projekt pre mladých športovcov, ktorí nemajú dostatok finančných prostriedkov. Za získané financie som si nakúpil potrebné veci a mohol som sa posunúť na vyššiu úroveň. Má to svoj význam," zhodnotil Daniel Kováč, chodec a víťaz Ukáž sa 2017.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…