Lajčák rokoval so šéfom diplomacie Spojených arabských emirátov
TASR
TASR

Lajčák rokoval so šéfom diplomacie Spojených arabských emirátov

Ministri sa podľa slov tlačového odboru počas stretnutia zamerali na aktuálny vývoj v krajinách Perzského zálivu a na niektoré otázky v širšom regióne Blízkeho východu.

Na archívnej snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. — Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 7. júna (TASR) - Potreba preventívneho pôsobenia v regióne Blízkeho východu a využívanie nástrojov efektívneho multilateralizmu patrili medzi témy rokovania ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD) so štátnym ministrom zahraničných vecí Spojených arabských emirátov Anwarom Mohammedom Gargašom. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ).

„Veľmi si cením v poradí už tretiu návštevu štátneho ministra a člena federálnej vlády Spojených arabských emirátov na Slovensku. Dokazuje to zvýšený záujem tejto krajiny o prehlbovanie úspešného rozvoja vzťahov," uviedol Lajčák. Šéf diplomacie Spojených arabských emirátov navštívil Slovensko pri príležitosti medzinárodnej bezpečnostnej konferencie Globsec 2019.

Ministri sa podľa slov tlačového odboru počas stretnutia zamerali na aktuálny vývoj v krajinách Perzského zálivu a na niektoré otázky v širšom regióne Blízkeho východu. Rezort doplnil, že minister Gargaš Lajčáka informoval o priebehu a záveroch nedávneho mimoriadneho summitu Ligy arabských štátov v Mekke.

„Je potrebné, aby sa posilnila partnerská spolupráca medzi Európou a arabskými krajinami," zdôraznil Lajčák. Podľa šéfa slovenskej diplomacie prostredníctvom silného euro-arabského partnerstva prispievame nielen k spoločnému dialógu, ale budujeme aj silnú strategickú komunikáciu.

Je našou spoločnou zodpovednosťou preventívne pôsobiť v regióne Blízkeho a Stredného východu v úzkej súčinnosti s našimi arabskými partnermi a súčasne s využitím nástrojov efektívneho multilateralizmu," uzavrel.

Rezort dodal, že ministri ocenili pokrok v bilaterálnych vzťahoch a venovali sa aj najbližším návštevám vládnych predstaviteľov oboch krajín. „Už v lete má Slovensko navštíviť delegácia ministerstva investícií zo Spojených arabských emirátov," informoval tlačový odbor.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…