Lajčák rokoval so šéfom diplomacie Spojených arabských emirátov
TASR
TASR

Lajčák rokoval so šéfom diplomacie Spojených arabských emirátov

Ministri sa podľa slov tlačového odboru počas stretnutia zamerali na aktuálny vývoj v krajinách Perzského zálivu a na niektoré otázky v širšom regióne Blízkeho východu.

Na archívnej snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. — Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 7. júna (TASR) - Potreba preventívneho pôsobenia v regióne Blízkeho východu a využívanie nástrojov efektívneho multilateralizmu patrili medzi témy rokovania ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD) so štátnym ministrom zahraničných vecí Spojených arabských emirátov Anwarom Mohammedom Gargašom. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ).

„Veľmi si cením v poradí už tretiu návštevu štátneho ministra a člena federálnej vlády Spojených arabských emirátov na Slovensku. Dokazuje to zvýšený záujem tejto krajiny o prehlbovanie úspešného rozvoja vzťahov," uviedol Lajčák. Šéf diplomacie Spojených arabských emirátov navštívil Slovensko pri príležitosti medzinárodnej bezpečnostnej konferencie Globsec 2019.

Ministri sa podľa slov tlačového odboru počas stretnutia zamerali na aktuálny vývoj v krajinách Perzského zálivu a na niektoré otázky v širšom regióne Blízkeho východu. Rezort doplnil, že minister Gargaš Lajčáka informoval o priebehu a záveroch nedávneho mimoriadneho summitu Ligy arabských štátov v Mekke.

„Je potrebné, aby sa posilnila partnerská spolupráca medzi Európou a arabskými krajinami," zdôraznil Lajčák. Podľa šéfa slovenskej diplomacie prostredníctvom silného euro-arabského partnerstva prispievame nielen k spoločnému dialógu, ale budujeme aj silnú strategickú komunikáciu.

Je našou spoločnou zodpovednosťou preventívne pôsobiť v regióne Blízkeho a Stredného východu v úzkej súčinnosti s našimi arabskými partnermi a súčasne s využitím nástrojov efektívneho multilateralizmu," uzavrel.

Rezort dodal, že ministri ocenili pokrok v bilaterálnych vzťahoch a venovali sa aj najbližším návštevám vládnych predstaviteľov oboch krajín. „Už v lete má Slovensko navštíviť delegácia ministerstva investícií zo Spojených arabských emirátov," informoval tlačový odbor.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…