Obnova Mlynských nív a výstavba autobusovej stanice ďalej
TASR
TASR

Obnova Mlynských nív a výstavba autobusovej stanice ďalej

V rámci rozsiahlej obnovy časti ulice Mlynské nivy, pri rozostavanej novej autobusovej stanici, ukončuje developer práce na novom kanalizačnom zberači.

Na archívnej snímke Twin City (vľavo), Stanica Nivy vo výstavbe (dole v strede), VÚB banka (v strede) a CBC Tower (vpravo) v Bratislave 7. marca 2019. — Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 7. júna (TASR) - Rozsiahla rekonštrukcia ulice Mlynské nivy v Bratislave a výstavba priľahlej novej autobusovej stanice napredujú. Developer HB Reavis informoval TASR, že aktuálne sa na stavbe stanice realizujú stropné dosky nad druhým podzemným podlažím. Hotová je už podlaha prvého podzemného podlažia, a teda podlaha autobusovej stanice. Pri výstavbe výškovej budovy Nivy Tower prekročil investor výšku 100 metrov a momentálne sa pracuje na 30. poschodí. V prípade obnovy časti ulice Mlynské nivy je developer v druhej etape, kde je dokončená stropná konštrukcia a postupne ju zasypáva.

Pri stavbe novej autobusovej stanice, ktorá má byť dokončená budúci rok, už zabudovali 17.324 ton betonárskej výstuže, vyliali 95.000 metrov kubických (m3) betónu a zrealizovali všetky základové dosky. „Je už možné vidieť prvé oceľové konštrukcie budúcich vstupných markíz. Prvá je hotová na juhovýchodnej strane - teda pri vstupe od Nivy Tower. Druhá sa buduje na opačnej strane, kde sú tri kusy oceľových stĺpov tejto konštrukcie. Realizujeme ich v predstihu z dôvodu uloženia stropnej železobetónovej dosky nad druhým nadzemným podlažím. Tá bude čiastočne 'sedieť' aj na týchto stĺpoch," vysvetlil developer.

V západnej časti je podľa neho možné vidieť aj prvú časť stropu nad tretím nadzemným podlažím. Na opačnom konci, pri Svätoplukovej, pracujú na strope štvrtého nadzemného podlažia. Na stavbu sa môže prísť v nedeľu (9. 6.) od 14.00 do 17.00 h pozrieť aj verejnosť, a to z piateho podlažia rozostavenej výškovej budovy Nivy Tower. Tá o chvíľu dosiahne svoju plnú výšku - 125 metrov.

„Pracujeme na 30. poschodí. Tu prebiehajú betonáže takzvaných antivibračných základov pre technologické zariadenia osadené na posledných dvoch podlažiach. Posledné, najvyššie prístupné, 29. podlažie máme hotové. Okrem kancelárskych priestorov sa na ňom bude nachádzať aj reštaurácia s panoramatickými výhľadmi," priblížil investor. Vo vnútri budovy pracujú na výťahoch, elektroinštalácii až po potery podláh. Pracuje sa aj na fasáde budovy, aktuálne sú pracovníci na 18. podlaží.

V rámci rozsiahlej obnovy časti ulice Mlynské nivy, pri rozostavanej novej autobusovej stanici, ukončuje developer práce na novom kanalizačnom zberači a realizuje novú kanalizačnú sútokovú komoru v križovatke ulíc Karadžičova a Mlynské nivy. Podzemný kruhový objazd buduje na etapy. Aktuálne sa pracuje na druhej etape, v ktorej je dokončená stropná konštrukcia a postupne sa zasypáva. Zároveň sa investor pripravuje na záverečnú a objemom najväčšiu, tretiu etapu. Výkopové práce sú v objeme približne 18.000 m3, čo je zhruba 2000 nákladných áut.

„Naďalej pokračujeme na prekládkach telekomunikačných vedení a budovaní, napríklad nového telekomunikačného káblovodu, nového vodovodu, plynovodu, dažďovej kanalizácie, rekonštrukcii verejného osvetlenia či realizácii nových stĺpov pre trolejové vedenie," spresnil investor.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…