Od nedele sa začína Národný týždeň charity
TASR
TASR

Od nedele sa začína Národný týždeň charity

Od Bratislavy až po Humenné bude SKCH na námestiach, v školách i vo vlastných zariadeniach hovoriť viac o svojej práci, zmysluplnej službe v štýle lásky, ktorú chce ukázať bežným ľuďom na Slovensku.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 7. júna (TASR) – Od nedele 9. júna sa začína na Slovensku Národný týždeň charity. Potrvá do soboty 15. júna. Druhý ročník celonárodného podujatia sa bude niesť v duchu hesla Sila charity je v regiónoch. TASR o tom informovala Monika Molnárová zo Slovenskej katolíckej charity (SKCH), ktorá podujatie organizuje.

Od Bratislavy až po Humenné bude SKCH na námestiach, v školách i vo vlastných zariadeniach hovoriť viac o svojej práci, zmysluplnej službe v štýle lásky, ktorú chce ukázať bežným ľuďom na Slovensku. Charita na Slovensku pomáha ľuďom v núdzi už vyše 90 rokov. "Robí veľmi veľa dobrého v sociálnej oblasti na Slovensku. Zisťujeme ale, že neraz sú to dobre utajené činnosti. Ľudia, ktorí hľadajú pomoc, nevedia niekedy na koho sa obrátiť. A takisto aj ľudia, ktorí chcú pomáhať, nevedia, na ktoré dvere majú zaklopať a podať pomocnú ruku," vysvetlil vznik celonárodného podujatia generálny sekretár SKCH Erich Hulman.

"Tento rok by sme chceli týždeň niesť v zmysle hesla Sila Charity je v regiónoch, pretože na Slovensku naozaj najviac tých charitatívnych diel je v správe diecéznych charít jednotlivých diecéz a slúžia miestnym ľuďom, komunitám v regiónoch z celého Slovenska," poznamenal Hulman. 

Národný týždeň charity sa začne spoločnou modlitbou na nedeľných svätých omšiach v Bratislave, Spišskej Kapitule, Prešove a Košiciach. Počas týždňa je pripravených viacero podujatí. Napríklad v utorok (11. 6.) budú dobrovoľníci, ale aj zamestnanci charity upratovať verejné priestory, vo štvrtok (13 .6.) predávať pouličný časopis Cesta. Z Bratislavy pôjdu pracovníci charity do škôl, kde organizujú besedy. V Spišskej Novej Vsi sa uskutoční tradičná kvapka krvi, ktorú Spišská katolícka charita organizuje spolu s Červeným krížom. 

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…