Od nedele sa začína Národný týždeň charity
TASR
TASR

Od nedele sa začína Národný týždeň charity

Od Bratislavy až po Humenné bude SKCH na námestiach, v školách i vo vlastných zariadeniach hovoriť viac o svojej práci, zmysluplnej službe v štýle lásky, ktorú chce ukázať bežným ľuďom na Slovensku.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 7. júna (TASR) – Od nedele 9. júna sa začína na Slovensku Národný týždeň charity. Potrvá do soboty 15. júna. Druhý ročník celonárodného podujatia sa bude niesť v duchu hesla Sila charity je v regiónoch. TASR o tom informovala Monika Molnárová zo Slovenskej katolíckej charity (SKCH), ktorá podujatie organizuje.

Od Bratislavy až po Humenné bude SKCH na námestiach, v školách i vo vlastných zariadeniach hovoriť viac o svojej práci, zmysluplnej službe v štýle lásky, ktorú chce ukázať bežným ľuďom na Slovensku. Charita na Slovensku pomáha ľuďom v núdzi už vyše 90 rokov. "Robí veľmi veľa dobrého v sociálnej oblasti na Slovensku. Zisťujeme ale, že neraz sú to dobre utajené činnosti. Ľudia, ktorí hľadajú pomoc, nevedia niekedy na koho sa obrátiť. A takisto aj ľudia, ktorí chcú pomáhať, nevedia, na ktoré dvere majú zaklopať a podať pomocnú ruku," vysvetlil vznik celonárodného podujatia generálny sekretár SKCH Erich Hulman.

"Tento rok by sme chceli týždeň niesť v zmysle hesla Sila Charity je v regiónoch, pretože na Slovensku naozaj najviac tých charitatívnych diel je v správe diecéznych charít jednotlivých diecéz a slúžia miestnym ľuďom, komunitám v regiónoch z celého Slovenska," poznamenal Hulman. 

Národný týždeň charity sa začne spoločnou modlitbou na nedeľných svätých omšiach v Bratislave, Spišskej Kapitule, Prešove a Košiciach. Počas týždňa je pripravených viacero podujatí. Napríklad v utorok (11. 6.) budú dobrovoľníci, ale aj zamestnanci charity upratovať verejné priestory, vo štvrtok (13 .6.) predávať pouličný časopis Cesta. Z Bratislavy pôjdu pracovníci charity do škôl, kde organizujú besedy. V Spišskej Novej Vsi sa uskutoční tradičná kvapka krvi, ktorú Spišská katolícka charita organizuje spolu s Červeným krížom. 

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…