ROLAND GARROS: Tenista Kovalík prehral v 1. kole dvojhry s Wawrinkom

Jozef Kovalík, archívna snímka.
Jozef Kovalík, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Za stavu 2:4 v skrátenej hre si Wawrinka vybil zlosť na rakete a od empajrovej rozhodkyne dostal varovanie.

Paríž 27. mája (TASR) - Slovenský tenista Jozef Kovalík neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Parížskemu šampiónovi z roku 2015 Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi podľahol 1:6, 7:6 (3), 2:6, 3:6. Aj vlani a predvlani stroskotal vo francúzskej metropole na úvodnej prekážke.

Wawrinkovi na začiatku duelu s Kovalíkom vychádzal servis i obávaný jednoručný bekhend po čiare. Švajčiar nasadený ako číslo 24 dvakrát prelomil podanie Kovalíka a prvý set získal jasne vo svoj prospech. V druhom dejstve slovenský daviscupový reprezentant držal s favoritom krok a vynútil si tajbrejk, v ktorom vďaka agresívnej hre slávil úspech.

Za stavu 2:4 v skrátenej hre si Wawrinka vybil zlosť na rakete a od empajrovej rozhodkyne dostal varovanie. V treťom sete sa trojnásobný grandslamový víťaz opäť zmobilizoval, od stavu 2:2 získal štyri gemy v sérii a dostal sa na koňa. Vo štvrtom sete sa po brejku v šiestom geme ujal vedenia 4:2 a definitívne zlomil odpor Kovalíka. Zápas zakončil dvomi esami a čistou hrou.