V Modre budú diskutovať odborníci na zemný plyn
TASR
TASR

V Modre budú diskutovať odborníci na zemný plyn

Začiatkom budúceho týždňa sa experti z odvetvia stredoeurópskeho plynárenstva stretnú neďaleko Bratislavy.

— Foto: Trh s plynom 2019

Bratislava 21. mája (OTS) - Začiatkom budúceho týždňa sa experti z odvetvia stredoeurópskeho plynárenstva stretnú neďaleko Bratislavy, kde budú diskutovať o aktuálnom dianí a budúcnosti tohto sektora v ústrety nízkouhlíkovej budúcnosti.

Aké miesto zohráva zemný plyn v európskych energetických plánoch a národných politikách? Odkiaľ a ktorými trasami bude v budúcnosti prúdiť plyn do strednej Európy? Ako sa mení cenotvorba a vyvíjajú ceny komodity na trhu? Aj tieto otázky budú rezonovať počas jednotlivých panelov konferencie Trh s plynom 2019.

Nové trendy a moderné technológie prinášajú do tradičného energetického odvetvia dynamické prvky, vďaka ktorým toto fosílne palivo získava na význame po boku rozvíjajúcich sa obnoviteľných zdrojov energie,“ uvádzajú organizátori konferencie Trh s plynom 2019.

Stratégovia, politici, firmy aj environmentalisti hľadajú riešenia pre zníženie výroby energie z uhlia. Mnohí z nich nachádzajú cestu nákladovo efektívnej dekarbonizácie práve v projektoch, ktoré umožňujú účinnejšie využitie zemného plynu,“ uviedla Lenka Ferenčáková, manažérka pre ENERGOKLUB® v spoločnosti sféra. „V tejto súvislosti však treba zároveň myslieť na výzvy v oblasti diverzifikácie zdrojov a trás, ktoré zo sebou prináša vysoká závislosť na dovoze tejto suroviny do Európy z tretích krajín.

V rámci programu konferencie, ktorá sa koná v dňoch 27. – 28. mája v Modre, vystúpia predstavitelia najvýznamnejších slovenských plynárenských firiem, medzi ktorými nebudú chýbať spoločnosti Eustream, SPP – distribúcia či Slovenský plynárenský priemysel, ale tiež zástupcovia veľkých priemyselných odberateľov a výrobcov tepla. Predstavia sa tiež spíkri zo susedných krajín, predovšetkým z Českej republiky, Poľska a Rakúska, ktorí priblížia novinky z oblasti politiky, regulácie aj obchodovania.

Podujatie Trh s plynom 2019 vracia zemný plyn do centra záujmu. Záštitu nad konferenciou prevzalo Ministerstvo hospodárstva SR. Kompletný program a ďalšie informácie o konferencii sú k dispozícii na stránke www.energoforum.sk.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…