Takto ste Macejka ešte nepočuli! Nová verzia netradičných folkloristov vás zaručene roztancuje
TASR
TASR

Takto ste Macejka ešte nepočuli! Nová verzia netradičných folkloristov vás zaručene roztancuje

Macejko je so slovenským športom pevne spojený a najnovšia verzia tejto ľudovej piesne je venovaná všetkým slovenským športovcom.

Zábery z videoklipu novej verzie Macejka. — Foto: Youtube

Bratislava 17. mája (TASR) - Tanečníci a tanečníčky súboru Čarovné ostrohy nahrali novú verziu známej slovenskej piesne Macejko. Keďže sú veľkými fanúšikmi slovenského športu, chcú ho aj týmto spôsobom podporiť. Na novom Tehelnom poli nakrútili aj klip k tejto pesničke. TASR o tom informoval PR manažér Dodo Mikláš.

Macejko je so slovenským športom pevne spojený a najnovšia verzia tejto ľudovej piesne je venovaná všetkým slovenským športovcom. „Slovensko je malá krajina a vo svete nás často poznajú len vďaka športovým úspechom. Spolu s Ľubom Horňákom z Elánu sme sa rozhodli poďakovať sa takýmto spôsobom všetkým, ktorí na sebe tvrdo pracujú a s hrdosťou reprezentujú našu krajinu. Veríme, že poteší a motivuje aj slovenských hokejistov na svetovom šampionáte,“ hovorí umelecký šéf súboru Čarovné ostrohy Peter Živner.

Ľubo Horňák vytvoril aranžmány, v pesničke si zaspieval a Macejka nahral vo svojom štúdiu. Špeciálnu choreografiu zase pripravil Živner. Spolu s Horňákom je v pesničke počuť aj hlas speváka Brunna Oravca. V netradičnej úlohe sa objavili všetci členovia súboru, keď svoje tanečné kostýmy vymenili za mikrofón v štúdiu a ocitli sa v úlohe spevákov.

„Veríme, že naša verzia Macejka slovenských športovcov poteší a nájde si svoje miesto aj v srdciach fanúšikov. Aj preto sme hneď natočili videoklip na Tehelnom poli. Naše dievčatá si v ňom dokonca zahrali aj futbal,“ dodáva Živner.

Pred živým publikom zaspievajú a odtancujú novú pesničku prvýkrát počas vystúpenia pred megakoncertom skupiny Elán 29. mája, kde budú Čarovné ostrohy hosťami. Zároveň budú historicky prvým telesom, ktoré na novom Tehelnom poli odštartuje samostatné kultúrne vystúpenia. Na tejto akcii sa očakáva 40.000 fanúšikov legendárnej kapely a Čarovné ostrohy priznávajú, že pred takouto kulisou ešte nikdy nevystupovali.

Súbor tento rok oslavuje 15. výročie svojho vzniku a Macejko je takou malou oslavou aj tohto jubilea. „Na scéne sme už dlhé roky, no prvýkrát nás ľudia majú možnosť v klipe vidieť a počuť aj v inej umeleckej rovine ako pri tanci. Neplánujeme byť aj spevákmi, počin je výnimočnosťou, ktorá oslavuje nielen našu činnosť, ale aj úspechy slovenského športu,“ doplnil Živner.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…