Fotka 4 kamarátok sa stala hitom internetu. Z toho najlepšieho dôvodu
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Fotka 4 kamarátok sa stala hitom internetu. Z toho najlepšieho dôvodu

Štyri kamarátky so svojou fotografiou obleteli internet. Ženská podoba má predsa mnoho podôb a nie len tú, ktorú nám prezentujú sociálne siete a titulky časopisov.

Bethanie Garcia poukazuje na ženskú krásu — Foto: Instagram/Bethanie Garcia

PHOENIX, 19. mája - Mnoho žien túži po skutočnom ženskom tele a po reálnom živote a nie po klamlivom svete, ktorý nám, žiaľ, vytvorili sociálne siete. Štyri matky sa rozhodli vystúpiť z davu a poukázať na to, že ženské telo je krásne v každom veku a za každých okolností. Ženy sú mnohokrát nešťastné a majú depresie z vlastného tela, hlavne po pôrode. Aj keď sa neskutočne tešia z nového prírastku do rodiny, nevedia sa vysporiadať s telom, ktoré im po pôrode zostalo. Preto sa kamarátky a mamičky rozhodli spraviť fotku, ktorá sa behom krátkej chvíle stala hitom internetu.

Bethanie Garcia, ktorá je matka a zároveň aj blogerka, prednedávnom zverejnila na svojom Instagramovom profile fotku s trefným komentárom: „Ak sa pozrieš na túto fotku a prvé čo ti napadne, je to, prečo na tejto fotke nie sú štíhle ženy, máš oveľa väčší problém, ako si vieš predstaviť. Môžeš sa pozrieť kamkoľvek, na sociálne siete, do televízie a do časopisov, všade vidíš len dokonalé postavy žien. A práve preto sa mnohé ženy cítia nedocenené a menejcenné, lebo nemajú postavy ako z magazínu. Vaše nenávistné komentáre hovoria len o vás, nie o nás. Skutočné ženy sú plnšie aj chudé. Jednoducho rôzne."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bethanie Garcia (@thegarciadiaries),

Bethanie označila na fotke aj jej kamarátky, s ktorými sa spoznala práve cez internet a po prvýkrát sa stretli na jednej konferencii. Hneď túto príležitosť využili a odfotili sa spoločne, aby ukázali svetu, že ženská krása vyzerá aj takto. Blogerka prezradila pre portál Scary Mommy, že má 4 deti a po pôrodoch za posledných 6 rokov prešla rôznymi zmenami. „Pät tehotenstiev, jeden potrat, predčasný pôrod, meningitída a odstránenie žlčníka. Naučiť sa prijať moje telo, aké je, bolo pre mňa obrovským procesom a ešte stále pokračujem na ceste za poznaním a milovaním môjho tela.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bethanie Garcia (@thegarciadiaries),

To, že zverejnila svoj príbeh a pocity na svojom blogu, jej prinieslo množstvo pozitívnych reakcií od iných žien a aj podporu. Veľa žien túži po dokonalých postavách a má depresie, hoci sú to len ideály vytvorené dnešnou dobou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Meg Boggs (@meg.boggs),

Jej kamarátka, Meg Boggs vytvorila fotosériu, kde poukazuje na to, ako vyzerá ženské telo po pôrode. Práve ona oslovila aj ďalšie dve matky Desiree Fortin a Katie Crenshaw, aby s ňou spolupracovali na tomto projekte a vytvorili sériu záberov. Celá myšlienka vznikla preto, aby sme podporili aj tie ženy, ktoré sa nepodobajú ženskému typu prezentovanému v médiách. Ak sme pomohli len jednej jedinej pozrieť sa na svet z inej stránky, tak sme vďačné a šťastné,“ povedali pre zahraničný portál.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Katie Crenshaw (@katiemcrenshaw),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Katie Crenshaw (@katiemcrenshaw),

Fotky rýchlo preleteli sociálnymi sieťami a veľa médií ich tiež podporilo. Ženy po pôrode čelia predsudkom a bojujú s rôznymi diétami, aby vyzerali tak, ako sa to očakáva od spoločnosti. Tieto fotky a príbehy podobných žien im pomáhajú, aby sa necítili samy. Každé ženské telo by sa predsa malo akceptovať také, aké je.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…