Dobré noviny
Nemecký útočník Kahun pred duelom so SR: Bude to malé finále
TASR
TASR

Nemecký útočník Kahun pred duelom so SR: Bude to malé finále

Na archívnej snímke Dominik Kahun (vpravo).
Na archívnej snímke Dominik Kahun (vpravo). — Foto: TASR -Michal Svítok

Nemci sú na čele A-skupiny, v ktorej ako jediný tím nestratili zatiaľ ani bod. Kahun si uvedomuje, že ešte nečelili najväčším favoritom skupiny.

Košice 15. mája (TASR) - Hokejisti Nemecka si uvedomujú, že ich stredajší zápas (20.15) na majstrovstvách sveta proti Slovensku bude dôležitý v otázke postupu do štvrťfinále. Nemci sú po troch dueloch s plným bodovým ziskom, útočník Dominik Kahun očakáva búrlivú kulisu a súboj považuje za malé finále.

Nemci sú na čele A-skupiny, v ktorej ako jediný tím nestratili zatiaľ ani bod. Kahun si uvedomuje, že ešte nečelili najväčším favoritom skupiny, no je rád za víťazstvá nad Veľkou Britániou (3:1), Dánskom (2:1) i Francúzskom (4:1): "Boli to prvé tri zápasy, ktoré sme chceli aj museli vyhrať. Sme radi, že sme prví, je to pekné, no to sa ešte môže zmeniť. Francúzi boli nepríjemní, čo sme očakávali. Začali sme dobre, dominovali sme a hoci súper vyrovnal, odskočili sme mu na dva góly. Škoda, že sme v presilovke 5 na 3 neskórovali, tam musí padnúť gól."

Kahun si uvedomuje, že zápas Nemecka so Slovenskom môže byť pre oba tímy kľúčový aj napriek faktu, že ich momentálne delí 6 bodov: "Už pred MS sme si hovorili, že to bude malé finále. Najskôr sme sa museli koncentrovať na prvé tri zápasy. Tie sme zvládli a teraz to príde."

V predchádzajúcich troch zápasoch Slovenska bola v košickej Steel aréne búrlivá atmosféra s veľkou podporou domáceho tímu. Kahun vie, že napriek viacerým skupinkám nemeckých fanúšikov bude publikum na strane slovenského mužstva: "Slováci sa určite na nás pripravia. Oni budú mať po zápase s nami slabších súperov, my budeme naopak čeliť favoritom. Bude to pre nás naozaj malé finále. Fanúšikovia budú skvelí, no celá aréna bude asi proti nám. S tým musíme počítať. Uvidíme, aké to bude."

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…