Martin vďaka chybe leteckých spoločností lieta lacno po celom svete. Jeho stránku sleduje viac ako 200-tisíc ľudí
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Martin vďaka chybe leteckých spoločností lieta lacno po celom svete. Jeho stránku sleduje viac ako 200-tisíc ľudí

Martin Hanzel učí ľudí, ako lacno precestovať celý svet. 

BRATISLAVA, 14. máj - Blíži sa sezóna dovoleniek a veľa ľudí už rozmýšľa nad tým, kam sa v lete vyberie. Cestovné kancelárie prinášajú množstvo destinácií, ale na dovolenku sa môžete vybrať aj svojpomocne. Stačí si nájsť letenku a ubytovanie. Ak neviete ako na to, nechajte si poradiť. Martin Hanzel je vášnivým cestovateľom a rozhodol sa o jeho poznatky podeliť aj s ostatnými. Pred pár rokmi si na Facebooku založil stránku s názvom Tour de svet, kam pridáva tie najlacnejšie letenky a tiež tipy na ubytovanie. „Mám viacero systémov na vyhľadávanie lacných leteniek. Po viacerých rokoch pátrania po dobrých ponukách som sa už naučil, kde hľadať, čo hľadať a čo očakávať,“ opísal svoj systém Martin v rozhovore pre Dobré noviny. Zaujímavé ponuky si vyhľadáva vo voľnom čase na stránkach nízkonákladových aeoroliniek alebo predajcov leteniek.

Sám je aktívnym cestovateľom a veľmi rád spoznáva nové krajiny. Potom, ako prišiel na spôsob vyhľadávania lacných leteniek, zrazu sa pred ním objavilo toľko ponúk, že sa rozhodol o ne podeliť nielen so svojim okolím, ale aj s úplne cudzími ľuďmi. Skupina Tour de svet má už viac ako 200 000 aktívnych členov. Ani sám Martin na začiatku neveril, že jeho stránka bude taká populárna. Lacné letenky, ktoré sú v skupine zverejnené, predstavujú buď promo akciu jednotlivých spoločností, alebo chybu v systéme. Ako to teda funguje? „Ak si niekto kúpi lacnú letenku kvôli tomu, lebo nastala chyba v systéme, nemôže nastať, že tú osobu otočia priamo na letisku s tým, že jej zrušili let. Je to chránené zákonom a ak by sa to stalo, ľudia majú nárok na kompenzáciu,“ vysvetlil Martin Hanzel.

Ľudia, ktorí sa rozhodnú veľa cestovať a využívať akciové ponuky, musia byť flexibilní v čase a v destinácii

Ako sám tvrdí, stránka Tour de svet je vedľajším produktom jeho cestovania. Snaží sa do nej pridávať fotky a videá z jeho vlastných cestovateľských zážitkov, aby inšpiroval aj iných ľudí. Čo je aktuálne cenovo najdostupnejšie? Podľa Martinových slov je to Balkán a to pokiaľ ide o letenky aj ubytovanie. Čo sa týka nizkonákladových spoločností, najviac lacných a dostupných ponúk sa objavuje na stránkach spoločností Ryanair, Laudamotion, Wizzair a Easyjet.

Ľuďom však zároveň radí, aby sa nesústredili iba na jednu možnú destináciu, ale cestovali radšej veľa aj na miesta, kam pôvodne možno až tak ísť nechceli: Posolstvo pre ľudí, ktorí chcú cestovať, je, aby sa nefixovali na jednu konkrétnu destináciu, lebo človek potom čaká a nemusí sa vždy dočkať. Skôr, keď nejaká zaujímavá ponuka vyskočí, ktorá sedí časovo aj finančne, tak kupujte a určite to bude fajn dovolenka. Ja sám takto fungujem už dlhé roky. Videl som už všetko čo som chcel, len to možno trvalo niekedy dlhšie, kým som sa tam dostal,“ hovorí o svojich skúsenostiach Martin.

Celý rozhovor s cestovateľom a zakladateľom stránky Tour de svet Martinom Hanzelom nájdete v priloženom videu.

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…