Dobré noviny
Sagan hokejové MS osobne nestihne, no hráčom odkazuje: Držím palce
TASR
TASR

Sagan hokejové MS osobne nestihne, no hráčom odkazuje: Držím palce

Peter Sagan, archívna snímka.
Peter Sagan, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

V rovnakom čase má totiž cyklistické povinnosti na druhej strane sveta.

Bratislava 9. mája (TASR) - Peter Sagan je hokejový fanúšik, no zápasy Slovenska na domácich majstrovstvách sveta si v hľadisku nevychutná. V rovnakom čase má totiž cyklistické povinnosti na druhej strane sveta a tak zverencom trénera Craiga Ramsayho aspoň odkázal: "Držím vám palce."

Trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike prezradil, že hokej patrí medzi jeho obľúbené športy na sledovanie a má ho radšej ako futbal. "K hokeju mám veľmi dobrý vzťah. Poznám aj zopár slovenských hokejistov, s ktorými sme sa stretli a dokonca sme vyšli spolu na bicykel. Určite sa mi páči viac ako futbal," povedal.

Sagan má množstvo cyklistických povinností v USA a Kanade a keďže je hokejový fanúšik, nenechal si ujsť ani NHL. Dokonca si ako divák pozrel aj zápasy Svetového pohára v roku 2016, na ktorom sa predstavil výber Európy so šiestimi Slovákmi - brankárom Jaroslavom Halákom, obrancami Zdenom Chárom a Andrejom Sekerom a útočníkmi Mariánom Gáboríkom, Mariánom Hossom a Tomášom Tatarom. "Európa" to dotiahla až do finále, v ktorom prehrala s Kanadou 0:2 na zápasy. "Bol som zopárkrát pozrieť chalanov, keď sme boli v Montreale a v Quebecu na pretekoch. Boli sme aj na zápase európskeho výberu na Svetovom pohári. Baví ma to, aj keď to úplne veľmi nesledujem v televízii, keďže máme stále preteky, alebo iné povinnosti," uviedol.

Zápasy zverencov trénera Craiga Ramsayho na domácej pôde si však nepozrie. Šampionát štartuje 10. mája a Sagana má od 12. mája na programe preteky Okolo Kalifornie. Tie patria medzi jeho obľúbené a drží na nich niekoľko prvenstiev. V doterajšej kariére vyhral na kalifornských cestách 16 etáp a je suverénne na čele historických tabuliek, druhý Brit Mark Cavendish zaostáva o šesť. Dvadsaťdeväťročný Slovák jednoznačne kraľuje aj v počte dní v zelenom drese (40) a v počte triumfov v bodovacej súťaži (7).

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…