Dobré noviny
Zástupcovia študentov odovzdali ministerke zdravotníctva Knihu plesní
TASR
TASR

Zástupcovia študentov odovzdali ministerke zdravotníctva Knihu plesní

Na archívnej snímke ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.
Na archívnej snímke ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská. — Foto: TASR - Martin Baumann

Ministerka priznala, že aj keď nedostatky v slovenských nemocniciach existujú, pomocou kapitálových výdavkov sa MZ SR snaží takýmto zariadeniam pomáhať rekonštruovať priestory.

Bratislava 7. mája (TASR) – Zástupcovia študentov odovzdali v utorok do rúk ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nominantka Smeru-SD) Knihu plesní. Šéfka rezortu ich na pôde Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR pozvala na diskusiu. Ako informovali na spoločnom brífingu, stretnutie hodnotia obe strany pozitívne a konštruktívne.

"Na jednej strane som rada, že máme aktívnych ľudí, ktorí chcú niečo zmeniť a dokážu konštruktívne diskutovať. Na druhej strane, to, čo mi dnes odovzdali, Knihu plesní, ma ako ministerku zdravotníctva neteší," povedala Kalavská s tým, že o probléme rezort vie a snaží sa ho riešiť.

Ministerka priznala, že aj keď nedostatky v slovenských nemocniciach existujú, pomocou kapitálových výdavkov sa MZ SR snaží takýmto zariadeniam pomáhať rekonštruovať priestory. "Tento problém je dlhodobý. Aj v rámci toho, že už tretí rok disponujeme kapitálovými výdavkami, ktoré sa snažíme podľa priorít investovať do obnovy hlavne univerzitných nemocníc, v ktorých sa realizuje výučba, tak je našou povinnosťou, aby medici a lekári mali adekvátne podmienky a prostredie na svoje štúdium a prácu a hlavne, aby sa pacienti liečili v slušných a čistých podmienkach," zdôraznila.

Zástupcov študentov preto vyzvala, aby sa prišli pozrieť na to, čo sa v slovenskom zdravotníctve v poslednom období zlepšilo. Tiež dodala, že každý mesiac sa stretáva s riaditeľmi 13 univerzitných nemocníc, preto budú na diskusiu prizvaní aj zástupcovia študentov.

"Tak, ako sme sa vyjadrili aj u pána premiéra, za Študentskú radu vysokých škôl (ŠRVŠ) vyhlasujeme, že stojíme za študentmi, ktorí sú aktívni a ktorí sa chcú ozvať," povedal predseda ŠRVŠ Bálint Lovász s tým, že kniha poukázala aj na to, že študenti sa v téme vedeli zjednotiť. Zároveň avizoval vytvorenie platformy pre študentov medicíny a MZ SR.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…