Nezabudli na ňu: Harry a Meghan si krásne uctili Dianu aj pri narodení ich prvého synčeka
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Nezabudli na ňu: Harry a Meghan si krásne uctili Dianu aj pri narodení ich prvého synčeka

Uctili si ju spôsobom, akým zatiaľ ešte nik. Nenápadný, no veľavýznamný detail chytil za srdce mnohých.

Na snímke princ Harry počas oznámenia o narodení jeho prvého syna a princezná Diana. — Foto: Koláž DN/TASR,Reuters

LONDÝN 7. mája - Celý svet včera poobede obletela správa o narodení nového kráľovského prírastku. Hrdý otec princ Harry potvrdil pre médiá informáciu, že naozaj je z neho čerstvý otecko zdravého chlapca. Harryho manželka, bývalá americká herečka Meghan Markleová, dnes už vojvodkyňa zo Sussexu, začala rodiť v skorých ranných hodinách, pričom pri pôrode bol prítomný aj jej manžel Harry.

Samotné oznámenie médiám, ktoré oficiálne vykonal sám nový otecko Harry, je rozkošnou ukážkou toho, ako sa cítia asi mnohí čerství otcovia po celom svete. Ako sám Harry povedal, pôrod bol pre neho jedným z najúžasnejších zážitkov: Nedokážem si ani len predstaviť, ako to ženy dokážu. Je to nad moje chápenie,“ opísal šťastne vojvoda zo Sussexu. Samozrejme, nezabudol vyzdvihnúť ani Meghan: „Som neuveriteľne pyšný na moju manželku,“ dodal rozcítene.

Celé oficiálne oznámenie od samotného princa si môžete pozrieť vo videu.

Uctili si Dianu ako nikto pred nimi

Oficiálne oznámenie Buckinghamského paláca obsahovalo okrem iného aj veľmi milé zaspomínanie si na Dianu. Meghan a Harry si ju uctili spôsobom, akým doteraz ešte nik. Je celkom bežné, že kráľovské oznámenia o narodení detí, princov či princezien obsahujú aj zoznam rodinných príslušníkov, ktorí „boli o narodení informovaní a ktorí sú zo správy nadšení“. Zatiaľ čo Kate a William v oznámení o narodení posledného princa Louisa spomenuli len fakt, že členovia rodín boli informovaní, Harry a Meghan zašli ďalej. Vymenovali nielen kráľovnú, princa Charlesa, jeho manželku Camilu, Kate, Williama, ale takisto do zoznamu zahrnuli aj súrodencov zosnulej Lady Diany. Medzi osobami, ktoré boli ako prvé informované o narodení nového kráľovského potomka, nechýbali sestry princeznej Diany Jane Fellowesová, Lady Sarah McCorquodalová a aj jej brat gróf Spencer.

Harry a Meghan tak opäť raz našli spôsob, ako zahrnúť do thoto veľkého dňa aj Harryho mamu, na ktorú nezabudol nielen on, ale ani svet.

Kedy uvidíme kráľovské bábätko?

Očakáva sa, že pár predstaví syna verejnosti v nasledovných dňoch. Samotný Harry uviedol, že pred verejnosť by mal znovu predstúpiť o dva dni, "takže každý bude môcť dieťa vidieť". Chlapec sa narodil v pondelok o 5.26 h miestneho času (7.26 h SELČ), pričom vážil 3,26 kilogramov, informoval v oficiálnom vyhlásení Buckinghamský palác.

Prvé dieťa Harryho a Meghan je ôsmym pravnúčaťom britskej kráľovnej Alžbety II. a tiež siedmym v nástupníckej línii na britský trón. Harry a Meghan si pohlavie potomka, ktorý bude zrejme mať dvojité britsko-americké občianstvo, neželali vedieť vopred.

Vojvodovi a vojvodkyni zo Sussexu už pogratulovali k prvorodenému potomkovi poprední britskí politickí lídri vrátane premiérky Theresy Mayovej, šéfa britskej Labouristickej strany Jeremyho Corbyna či škótskej premiérky Nicoly Sturgeonovej, informuje BBC. "Lásku, šťastie, a zdravie," páru zaprial aj arcibiskup z Canterbury Justin Welby, ktorý Meghan a Harryho vlani sobášil.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…