Mak po prehre s Bayernom: Mohli sme inkasovať aj viac než dvakrát

Futbalisti 1. FC Norimberg stále čakajú na prvé víťazstvo v novom ročníku nemeckej bundesligy. V 3. kole prehrali v derby v Allianz Arene s majstrom Bayernom Mníchov 0:2.

Mníchov 26. augusta (TASR) - Futbalisti 1. FC Norimberg stále čakajú na prvé víťazstvo v novom ročníku nemeckej bundesligy. V 3. kole prehrali v derby v Allianz Arene s majstrom Bayernom Mníchov 0:2, hoci sa im do 69. minúty darilo držať bezgólový výsledok. Slovenský reprezentant Róbert Mak sledoval celý zápas z lavičky náhradníkov.

Kompaktná obrana Norimberčanov robila Bayernu problémy, prvý polčas súpera do šance nepustila. Hostia mohli ísť dokonca do vedenia, no Daniel Ginczek v 15. minúte trafil iba brvno. V 33. min ešte brankár Norimbergu Raphael Schäfer chytil penaltu Alabovi, po zmene strán už ale tlak Bayernu narastal a domáci sa dočkali gólov. Franck Ribéry a Arjen Robben zariadili víťazstvo favorita.

"Proti Bayernu je nesmierne ťažké hrať, koncentruje neuveriteľnú hráčsku kvalitu. Snažili sme sa čo najlepšie brániť a dlho sa nám to darilo. Napokon však prišiel vedúci gól Bayernu a potom to už nešlo, mohli sme napokon inkasovať aj viac než dvakrát," zhodnotil stretnutie Róbert Mak na svojej oficiálnej webstránke.

Defenzívna taktika ako i tréningový výpadok Maka po zranení spôsobili, že tentoraz sa na trávniku neobjavil. "Tréner zmenil zostavu na troch postoch, postavil to vyslovene defenzívne, na lavičke prakticky zostali už iba ofenzívni hráči. Ja som navyše absolvoval pred zápasom iba posledné dva tréningy," vravel slovenský futbalista.

Budúcu sobotu privíta doma Norimberg mužstvo Augsburgu a chce si konečne pripísať na konto prvé víťazstvo v novej sezóne bundesligy. "Už by sa patrilo," konštatoval Mak.