Bluesová svokra oslávi 25 rokov
TASR
TASR

Bluesová svokra oslávi 25 rokov

V krátkom čase sa prepracovali k špici slovenskej bluesovej scény a začali vystupovať po Slovensku, v Čechách, v Poľsku a v Rakúsku.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Dušan Hein

Trnava 5. mája (TASR) - Štvrťstoročnicu existencie trnavskej skupiny The Blues Mother In Law – Bluesovej svokry si jej priaznivci spolu s muzikantmi pripomenú na koncerte v Divadle Jána Palárika. Zoskupenie vzniklo v roku 1994 a divákom sa predstaví prierezom svojho repertoára.

V zakladajúcej zostave Bluesovej svokry boli skúsení trnavskí muzikanti - Tóno Šidlík, Vlado Machala, Peter Stojka, Silvo Tibenský a Peter Bonzo Radványi, ktorí predtým hrávali v iných kapelách ako The Breakers, The Meditating Four, Pulz, Tah, Lord. V krátkom čase sa prepracovali k špici slovenskej bluesovej scény a začali vystupovať po Slovensku, v Čechách, v Poľsku a v Rakúsku.

"Naše prvé CD, so záznamom koncertu z roku 1997 s jednoduchým názvom Live, bolo prvým koncertným bluesovým albumom v histórii slovenskej hudobnej scény," uviedol jeden z členov kapely Tóno Šidlík. Vďaka tomuto CD, tiež množstvu koncertov a účinkovaniu na bluesových festivaloch, vrátane trnavského Dobrofestu, bratislavského Livin Blues, či najväčšieho českého bluesového festivalu Blues Alive v Šumperku udelila Slovenská bluesová spoločnosť skupine svoju výročnú cenu a vyhlásila ju za Bluesovú kapelu roka 1998. V priebehu rokov so skupinou vystupovali ako hostia viacerí známi hudobníci - harmonikár Erich Boboš Procházka, ruský saxofonista Ruslan Nikolajev, basgitarista Juraj Gregorík, americký spevák a hráč na rezofonickú gitaru Catfish Keith a ďalší.

Roku 2002 skupina nahrala štúdiový album Naše mená, ktorý takisto získal veľmi dobrú odozvu nielen u fanúšikov, ale aj u hudobných publicistov. V skupine sa postupne vystriedali aj iní známi hudobníci ako Laco Bartoš, Pavol Opatovský, Richard Gajlík a Richard Šarkozi. "Ani po 25 rokoch na scéne sme nezaspali na vavrínoch, skupina stále tvorí, koncertuje, dopĺňa repertoár. Na koncerte, ktorým si pripomenie 25. výročie svojej existencie, predstaví fanúšikom dvoch nových členov aj rad nových skladieb," dodal Šidlík. Koncert je naplánovaný na 15. mája.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…