Olympijský a športový výbor odštartoval projekt Športuj Slovensko
TASR
TASR

Olympijský a športový výbor odštartoval projekt Športuj Slovensko

Cieľom je podpora športu a fyzickej aktivity detí, mládeže aj celých rodín.

Na snímke zľava prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel, slovenská olympionička Danka Barteková (streľba), slovenský olympionik Adam Žampa (zjazdové lyžovanie) a slovenský olympionik Matej Beňuš (vodný slalom) počas brífingu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) k začiatku nového projektu Športuj Slovensko v Bratislave 30. apríla 2019. — Foto: TASR Jaroslav Novák

Bratislava 30. apríla (TASR) - Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) v utorok predstavil nový projekt "Športuj Slovensko". Jeho cieľom je podpora športu a fyzickej aktivity detí, mládeže aj celých rodín. Jeho súčasťou budú štyri letné a dve zimné podujatia - "Olympijské dni", ktoré sa uskutočnia vo viacerých mestách v priebehu tohto roka. Odštartujú 26. mája v Prešove, pokračovať budú 1. júna na Štrbskom Plese, 23. júna v Banskej Bystrici a letnú časť uzavrie 21. septembra Bratislava.

"Tento projekt nadväzuje na úspešné projekty ako Juniorský olympijský tím, Olympijský deň, a je súčasťou agendy 'vráťme šport do hry'. Som rád, že sme našli mnoho partnerov, ktorí majú záujem o podporu slovenského športu a umožňujú nám prinášať všetkým ľuďom na Slovensku ideu, aby športovali," povedal prezident SOŠV Anton Siekel.

Cieľom jednotlivých podujatí je prilákať čo najviac účastníkov, nielen deti, ale aj rodičov. Letná časť sa zameria na atletiku, cyklistiku, beh, ktorého súčasťou bude aj tzv. Beh olympijských nádejí. "Budú tam ukážky rôznych športov. Chceme, aby si deti mohli vyskúšať rozmanité športy a vybrať si, v ktorom by chceli pokračovať," prezradil Siekel.

Okrem SOŠV projekt zastrešujú ambasádori z radov úspešných slovenských olympionikov: strelkyňa Danka Barteková, biatlonistka Anastasia Kuzminová, vodnoslalomár Matej Beňuš a lyžiar Adam Žampa. "Veľmi si vážim, že si našli čas napriek náročnej príprave. Teším sa, že vždy, keď ich oslovíme, aby podporili naše aktivity, všetci bez výnimky súhlasia a radi prídu. Musím povedať, že každý oslovený športovec súhlasil," uviedol Siekel. Na známe tváre z olympijského prostredia sa môžu tešiť aj deti a všetci návštevníci akcií. Podľa prezidenta SOŠV všetci prisľúbili účasť, ak im to program prípravy dovolí: "Budú sa snažiť byť všade, ale ich kalendár je veľmi nabitý. Okrem nich pozveme aj ďalších športovcov spojených s regiónmi."

"Športuj Slovensko" čaká pilotný rok, SOŠV však s projektom počíta aj do budúcnosti. Siekel by chcel, aby sa postupne rozšíril aj do viacerých lokalít: "Krátkodobé projekty nemajú zmysel. Chceme robiť veci s perspektívou ďalšieho rozvoja. Začíname so štyrmi mestami, určite chceme, aby sme mali takéto podujatia v každom krajskom a väčšine okresných mieste, ale aj všade tam, kde bude záujem."

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…