Režisér M. Šulík začal nakrúcať Muža so zajačími ušami
TASR
TASR

Režisér M. Šulík začal nakrúcať Muža so zajačími ušami

Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorý sa rozhodol využiť príležitosť usporiadať si svoj doterajší život a pokúsiť sa začať odznova.

Na archívnej snímke režisér Martin Šulík. — Foto: TASR

Bratislava 29. apríla (TASR) - Režisér Martin Šulík začal v nedeľu (28. 4.), rok po premiére svojho posledného filmu Tlmočník, nakrúcať nový film. Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorý sa rozhodol využiť príležitosť usporiadať si svoj doterajší život a pokúsiť sa začať odznova. "Film sa bude počas dvoch mesiacov nakrúcať v okolí Bratislavy, ale aj v Prahe," TASR informovala za tvorcov Timea Pajtinková.

Scenár filmu napísal Marek Leščák spolu s Martinom Šulíkom, kameru bude mať na starosti Martin Štrba a hlavným producentom snímky je Rudolf Biermann, s ktorým Šulík získal nedávno po prvý raz národnú cenu Slnko v sieti za najlepší hraný film roku 2018 - snímku Tlmočník.

Titulnej roly sa ujal známy český herec a režisér Miroslav Krobot a sekundovať mu bude Oldřich Kaiser. Svoju prvú úlohu v slovenskom filme získala aj držiteľka ocenenia Najlepšia európska herečka Alexandra Borbély. Ponuku účinkovať prijali tiež herečky Tatiana Pauhofová, Zuzana Kronerová a Zuzana Mauréry. "Veľmi sa na tento film teším. Máme veselý príbeh, nasadenie a vynikajúci štáb aj obsadenie," komentoval začiatok nakrúcania Šulík.

Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorému prevráti život naruby jeden telefonát, ale aj rozprávaním o našich predstavách o vlastnom živote, premene medziľudských vzťahov a priateľstve. "Chcel by som, aby náš film rozprával o vážnych veciach so sarkastickým humorom," uviedol režisér a spoluscenárista. Hlavný hrdina príbehu nečakane získa zvláštnu schopnosť – mimoriadny sluch, počuje nielen to, čo ľudia hovoria, ale aj nad čím premýšľajú. Zrazu sa dozvedá, čo si o ňom myslia jeho najbližší, rodina aj priatelia.

Film vzniká v produkcii spoločností Titanic Martina Šulíka a IN Film Rudolfa Biermanna. Koproducentmi sú RTVS a Česká televízia. Produkciu filmu podporili Audiovizuálny fond a Státní fond kinematografie. Do slovenských kín by mal prísť na jar 2020.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…