Režisér M. Šulík začal nakrúcať Muža so zajačími ušami
TASR
TASR

Režisér M. Šulík začal nakrúcať Muža so zajačími ušami

Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorý sa rozhodol využiť príležitosť usporiadať si svoj doterajší život a pokúsiť sa začať odznova.

Na archívnej snímke režisér Martin Šulík. — Foto: TASR

Bratislava 29. apríla (TASR) - Režisér Martin Šulík začal v nedeľu (28. 4.), rok po premiére svojho posledného filmu Tlmočník, nakrúcať nový film. Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorý sa rozhodol využiť príležitosť usporiadať si svoj doterajší život a pokúsiť sa začať odznova. "Film sa bude počas dvoch mesiacov nakrúcať v okolí Bratislavy, ale aj v Prahe," TASR informovala za tvorcov Timea Pajtinková.

Scenár filmu napísal Marek Leščák spolu s Martinom Šulíkom, kameru bude mať na starosti Martin Štrba a hlavným producentom snímky je Rudolf Biermann, s ktorým Šulík získal nedávno po prvý raz národnú cenu Slnko v sieti za najlepší hraný film roku 2018 - snímku Tlmočník.

Titulnej roly sa ujal známy český herec a režisér Miroslav Krobot a sekundovať mu bude Oldřich Kaiser. Svoju prvú úlohu v slovenskom filme získala aj držiteľka ocenenia Najlepšia európska herečka Alexandra Borbély. Ponuku účinkovať prijali tiež herečky Tatiana Pauhofová, Zuzana Kronerová a Zuzana Mauréry. "Veľmi sa na tento film teším. Máme veselý príbeh, nasadenie a vynikajúci štáb aj obsadenie," komentoval začiatok nakrúcania Šulík.

Muž so zajačími ušami je komédiou o mužovi, ktorému prevráti život naruby jeden telefonát, ale aj rozprávaním o našich predstavách o vlastnom živote, premene medziľudských vzťahov a priateľstve. "Chcel by som, aby náš film rozprával o vážnych veciach so sarkastickým humorom," uviedol režisér a spoluscenárista. Hlavný hrdina príbehu nečakane získa zvláštnu schopnosť – mimoriadny sluch, počuje nielen to, čo ľudia hovoria, ale aj nad čím premýšľajú. Zrazu sa dozvedá, čo si o ňom myslia jeho najbližší, rodina aj priatelia.

Film vzniká v produkcii spoločností Titanic Martina Šulíka a IN Film Rudolfa Biermanna. Koproducentmi sú RTVS a Česká televízia. Produkciu filmu podporili Audiovizuálny fond a Státní fond kinematografie. Do slovenských kín by mal prísť na jar 2020.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…