FORTUNA LIGA: Slovan utrpel v Dunajskej Strede prvú prehru v sezóne

Na snímke hore Kenan Bajrič (Slovan) a Kristopher András Vida (Dunajská Streda) v zápase 6. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul medzi DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 27. apríla 2019 v Dunajskej Strede. — Foto: TASR - Michal Svítok

Belasí prišli o sériu bez prehry, ktorá počítajúc aj minulý ročník trvala dlhých 29 zápasov.

Bratislava 29. apríla (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava utrpeli prvú prehru v tejto sezóne Fortuna ligy. Už istý majster v sobotu podľahol v šlágri 6. kola skupiny o titul domácej Dunajskej Strede 0:1. O víťazstve druhého tímu tabuľky rozhodol gól Kristophera Vidu z 54. minúty. "Belasí" prišli o sériu bez prehry, ktorá počítajúc aj minulý ročník trvala dlhých 29 zápasov. Zároveň sa skončila ich víťazná šnúra na ihriskách súperov, Slovan doposiaľ vyhral vonku všetkých 11 duelov v sezóne.

Piatok

6. kolo o záchranu

FC NitraFK Železiarne Podbrezová 2:2 (2:2)

Góly: 24. Vestenický, 43. M. Fábry - 17. Leško, 20. Breznaník, ŽK: Kiwior. Rozhodovali: Kráľovič – Hrčka, Roszbeck, 652 divákov

Nitra: Pindroch – Kuník, Farkaš, Niba, Chovanec (30. Šurnovský) – Machovec, Kóňa (86. Šimončič), Bilovský – Gatarič, Vestenický, Fábry (65. Sokovič)

Podbrezová: Vantruba – Obročník, Bartoš, Oravec, Kiwior – Paraj, Viazanko – Breznaník (51. Olatunji), Špyrka, Hlohovský (75. Pastorek) – Leško

Sobota

6. kolo o titul

FC DAC 1904 Dunajská Streda ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: 55. K. Vida. Rozhodovali: Ziemba – Štrbo, Kováč, ŽK: Kalmár, Jedlička, Divković – Rabiu, Bajrić, Villar, ČK: 59. Kone (DAC), 11.820 divákov

FC DAC: Jedlička – Koštrna, Huk, Kone, Davis (46. Šatka) – Ronan, M. Vida, Kalmár (46. Herc) – Čmelík (82. Bednár), Divković

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 2:1 (2:0)

Góly: 27. Tounkara, 34. Žofčák - 76. Tomič. Rozhodovali: Hrčka - Žákech, Poláček ŽK: Žofčák, Petro - Kaša, Diaz, ČK: 59. Tounkara (Mich.) po 2. ŽK, 918 divákov

Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Beskorovajnij, Petro - Casado - Kountouriotis (77. Špiriak), Danko (69. Grič), Žofčák (83. Sulley), Kolesár - Tounkara

Žilina: Holec - Anang (75. Škvarka), Kaša, Minárik, Sluka (46. Vallo) - Káčer, Diaz (Balaj), Bernát - Tomič, Boženík, Holúbek

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 87. Ďubek (z 11 m) - 78. Yilmaz. Rozhodovali: Sedlák - Hancko, Chládek, ŽK: Duga, Čögley, Kwin, Ľupták - Sloboda, Janečka, Lovat. ČK: 86. Košút (Trnava) za úmyselnú ruku, 1727 divákov

Zlaté Moravce: Chovan - Čögley, Asanovič, Kwin, Brašeň - Válovčan, Ľupták, Duga (81. Orávik), Švec (64. Kelez) - Ďubek - Dočekal (73. Tkáč)

Trnava: Bolek - Turňa, Abena, Košút, Lovat - Sloboda, Janečka - Tavares (73. Yilmaz), Rada, Čonka - Markoski (90.+ Hing-Glover)

FK Senica - AS Trenčín 4:0 (1:0)

Góly: 12. Castaňeda, 67. Tešija, 90.+ Ramirez, 90.+ Petshi. Rozhodovali: I. Kružliak – Somoláni, Bednár, ŽK: Ramírez, Da Graca – Zubairu, van Arnhem, 742 divákov

Senica: Taborda – Da Graca, Dias, Krč - Klapan (89. Otrísal), El Moudane, Petshi, Tešija (70. Dangubič), Asmah - Castaňeda (83. Zezinho), Ramírez

Trenčín: Šemrinec – Yem, Kleščík, Skovajsa, Keston (68. Kvocera) – Rogulič (46. Corryn), van Arnhem, Zubairu - Bukari, Čatakovič, Sleegers (46. Paur)

Nedeľa

MFK Ružomberok ŠKF iClinic Sereď 1:0 (1:0)

Góly: 20. Kostadinov. ŽK: Quose – Adekuoroye, Lačný. Morong, Michalík. Rozhodoval: Dohál, 1020 divákov.

Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, D. Kružliak, Čurma – Takáč, Qose – Kostadinov (89. Kmeť), Mustedanagič (77. V. Jedinák), Gál-Andrezly – Gerec 90+. Kochan).

Sereď: Penksa – Sus, Ľ. Michalík, Menich, Hučko – Adekuoroye, Bilas – Morong, Pankaričan (46. Špehar), Iván (79. Hillaire) – Lačný (83. Kuzma)

Sereď bola od začiatku stiahnutá na svojej polovici, jasne dávala najavo, že jej prioritou je precízna defenzíva. Liptáci tak museli hľadať kľúč k ceste cez prehustený priestor. Prvý moment, ktoré „prebudil“ riedke rady divákov, prišiel v 16. min., keď krásny projektil z vyše dvadsiatich metrov vyslal Qose a Penksa vyškriabal loptu zo šibenice. O štyri minúty neskôr skvelú individuálnu akciu predviedol Kostadinov a ľavačkou nechytateľne otvoril skóre – 1:0. Hostia ani po inkasovanom góle nič na svojej taktike nezmenili. K jedinému ohrozeniu brankára MFK Macíka sa v prvom polčase dostali až v jeho nadstavenom čase, keď keď koncovku zobral na seba Michalík, ale bola slabá a nepresná. Do druhého polčasu už hostia vstúpili s inou tvárou. S ofenzívnou a so snahou o vyrovnanie a párkrát pred domácou bránou aj vážnejšie pohrozili, dvakrát Bilasom. Domáci na tento vstup súpera ale zareagovali a pridali. V 64. min. „gólová“ hlavička J. Masla, po centri Mustedanagiča, tesne minula cieľ. Vzápätí na druhej strane miliónovú šancu neuveriteľne spálil Adekuoroye. Potom sa už nič vážnejšie neudialo.

David Holoubek, tréner Ružomberka: „Nás sa v prvom polčase do obranného bloku súpera veľmi zle hralo. Nedokázali sme sa presadiť. Zaplať pánboh za šancu, z ktorej dal Kostadinov gól. Do takto kvalitného bloku dokáže hrať azda len Barcelona. Prvý polčas sme opticky boli my na lopte, ale nespomínam si nejaké šance, akurát boli tam dáke štandartky. Predpokladali sme, že po zmene strán súper bude aktívnejší. Hoci sme s tým rátali, paradoxne prestali sme úplne hrať, vypadli sme z role. Hostia začali získavať druhé lopty. Mal aj dve – tri gólové príležitosti. Som rád, že sme zápas výsledkovo zvládli.

Karel Stromšík, tréner Serede: „Prvý polčas z našej strany bol veľmi zlý. Ružomberských hráčov sme nechali úplne voľne preberať loptu, neboli sme agresívni a za 45 minút sme nevystrelili na bránu, čo bolo pre mňa veľké sklamanie. Druhý polčas bol už o niečo lepší, lebo sme zvýšili aj hlas v kabíne, vytvorili sme si jednu alebo dve príležitosti, ale to nestačilo. Keď takto premrháte prvú polovicu stretnutia, tak v tej druhej sa to ťažko doháňa.“