V Banskobystrickom kraji zlepšili autobusovú dopravu
TASR
TASR

V Banskobystrickom kraji zlepšili autobusovú dopravu

Zlepšenie by pri každodennom cestovaní mali pocítiť najmä obyvatelia okresov Brezno, Revúca a Rimavská Sobota.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR Štefan Puškáš

Banská Bystrica 26. apríla (TASR) – V Banskobystrickom samosprávnom kraji platia od nedele viaceré zmeny v cestovných poriadkoch. Nastanú v prípade 56 autobusových liniek v kraji. Občania to pocítia tak, že autobusy zmenia svoje odchody o pár minút, aby na seba lepšie nadväzovali, prípadne, aby lepšie nadviazali na vlaky, na ktoré ľudia prestupujú. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa BBSK Marcela Glevická.

Podľa nej by cestujúci verejnou dopravou mali zmeny uvítať, keďže sa do nich pretavili požiadavky od občanov, starostov obcí a plánovanú spoluprácu so susednými krajmi. Všetky zmeny sú aktualizované na http://portal.cp.sk/News.aspx?c=7&mi=1.

"Naše autobusy pokračujú aj do susedných krajov, nekončia v malých obciach na hranici BBSK. Župan Ján Lunter v januári s predsedami Košického a Prešovského kraja hovorili o budúcom integrovanom dopravnom systéme, o možnosti, aby autobusy z BBSK idúce niekedy z menších obcí nekončili v poslednej dedine, ale pokračovali do väčšieho centra, hoci aj v susednom kraji. Cieľom je, aby nevznikali "vnútorné periférie" v rámci kraja," priblížila Glevická.

Zlepšenie by pri každodennom cestovaní mali pocítiť najmä obyvatelia okresov Brezno, Revúca a Rimavská Sobota. Posilnia sa napríklad spoje z Brezna do Liptovského Mikuláša, čo má zlepšiť nadviazanie na vlaky v smere na Žilinu a Košice.

K výraznému zlepšeniu má dôjsť aj na trase medzi Banskobystrickým a Košickým krajom, na trase Rimavská Sobota – Tornaľa – Rožňava. Odchody upravili tak, aby na seba nadväzovali autobusy vychádzajúce z Tornale.

Podľa Glevickej sa zlepšilo tiež dopravné spojenie z Revúcej a Telgártu v smere do Popradu, kde počas pracovných dní pribudne jeden priamy spoj a denne tak budú namiesto troch jazdiť štyri. Pribudnú ďalšie dve spojenia s prestupom na zastávke Vernár - čakáreň. Dohromady tak v pracovné dni dôjde k posilneniu spojov z troch na šesť denne v každom smere.

"Dochádza aj k úprave spojov na linke Brezno Telgárt tak, aby bolo možné s prestupom na zastávke Šumiac a Červená Skala cestovať do Popradu z Brezna a celého Horehronia," dodala Glevická.

Ranný spoj o 7:35 h z Revúcej cez Šumiac do Telgártu a späť prestane premávať, keďže o päť minút neskôr z Revúcej vychádza ďalší, ktorý pokračuje na rovnakej trase až do Popradu. Tento spoj bude obsluhovať i zastávku Šumiac s príchodom do Popradu o 9:13 h. Autobusové spojenie umožňuje plynulý prestup na rýchlik do Žiliny a Bratislavy na vlak InterCity do Košíc a na električku do Smokovca a Štrbské Pleso.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…