V Banskobystrickom kraji zlepšili autobusovú dopravu
TASR
TASR

V Banskobystrickom kraji zlepšili autobusovú dopravu

Zlepšenie by pri každodennom cestovaní mali pocítiť najmä obyvatelia okresov Brezno, Revúca a Rimavská Sobota.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR Štefan Puškáš

Banská Bystrica 26. apríla (TASR) – V Banskobystrickom samosprávnom kraji platia od nedele viaceré zmeny v cestovných poriadkoch. Nastanú v prípade 56 autobusových liniek v kraji. Občania to pocítia tak, že autobusy zmenia svoje odchody o pár minút, aby na seba lepšie nadväzovali, prípadne, aby lepšie nadviazali na vlaky, na ktoré ľudia prestupujú. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa BBSK Marcela Glevická.

Podľa nej by cestujúci verejnou dopravou mali zmeny uvítať, keďže sa do nich pretavili požiadavky od občanov, starostov obcí a plánovanú spoluprácu so susednými krajmi. Všetky zmeny sú aktualizované na http://portal.cp.sk/News.aspx?c=7&mi=1.

"Naše autobusy pokračujú aj do susedných krajov, nekončia v malých obciach na hranici BBSK. Župan Ján Lunter v januári s predsedami Košického a Prešovského kraja hovorili o budúcom integrovanom dopravnom systéme, o možnosti, aby autobusy z BBSK idúce niekedy z menších obcí nekončili v poslednej dedine, ale pokračovali do väčšieho centra, hoci aj v susednom kraji. Cieľom je, aby nevznikali "vnútorné periférie" v rámci kraja," priblížila Glevická.

Zlepšenie by pri každodennom cestovaní mali pocítiť najmä obyvatelia okresov Brezno, Revúca a Rimavská Sobota. Posilnia sa napríklad spoje z Brezna do Liptovského Mikuláša, čo má zlepšiť nadviazanie na vlaky v smere na Žilinu a Košice.

K výraznému zlepšeniu má dôjsť aj na trase medzi Banskobystrickým a Košickým krajom, na trase Rimavská Sobota – Tornaľa – Rožňava. Odchody upravili tak, aby na seba nadväzovali autobusy vychádzajúce z Tornale.

Podľa Glevickej sa zlepšilo tiež dopravné spojenie z Revúcej a Telgártu v smere do Popradu, kde počas pracovných dní pribudne jeden priamy spoj a denne tak budú namiesto troch jazdiť štyri. Pribudnú ďalšie dve spojenia s prestupom na zastávke Vernár - čakáreň. Dohromady tak v pracovné dni dôjde k posilneniu spojov z troch na šesť denne v každom smere.

"Dochádza aj k úprave spojov na linke Brezno Telgárt tak, aby bolo možné s prestupom na zastávke Šumiac a Červená Skala cestovať do Popradu z Brezna a celého Horehronia," dodala Glevická.

Ranný spoj o 7:35 h z Revúcej cez Šumiac do Telgártu a späť prestane premávať, keďže o päť minút neskôr z Revúcej vychádza ďalší, ktorý pokračuje na rovnakej trase až do Popradu. Tento spoj bude obsluhovať i zastávku Šumiac s príchodom do Popradu o 9:13 h. Autobusové spojenie umožňuje plynulý prestup na rýchlik do Žiliny a Bratislavy na vlak InterCity do Košíc a na električku do Smokovca a Štrbské Pleso.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…