V Banskobystrickom kraji zlepšili autobusovú dopravu
TASR
TASR

V Banskobystrickom kraji zlepšili autobusovú dopravu

Zlepšenie by pri každodennom cestovaní mali pocítiť najmä obyvatelia okresov Brezno, Revúca a Rimavská Sobota.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR Štefan Puškáš

Banská Bystrica 26. apríla (TASR) – V Banskobystrickom samosprávnom kraji platia od nedele viaceré zmeny v cestovných poriadkoch. Nastanú v prípade 56 autobusových liniek v kraji. Občania to pocítia tak, že autobusy zmenia svoje odchody o pár minút, aby na seba lepšie nadväzovali, prípadne, aby lepšie nadviazali na vlaky, na ktoré ľudia prestupujú. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa BBSK Marcela Glevická.

Podľa nej by cestujúci verejnou dopravou mali zmeny uvítať, keďže sa do nich pretavili požiadavky od občanov, starostov obcí a plánovanú spoluprácu so susednými krajmi. Všetky zmeny sú aktualizované na http://portal.cp.sk/News.aspx?c=7&mi=1.

"Naše autobusy pokračujú aj do susedných krajov, nekončia v malých obciach na hranici BBSK. Župan Ján Lunter v januári s predsedami Košického a Prešovského kraja hovorili o budúcom integrovanom dopravnom systéme, o možnosti, aby autobusy z BBSK idúce niekedy z menších obcí nekončili v poslednej dedine, ale pokračovali do väčšieho centra, hoci aj v susednom kraji. Cieľom je, aby nevznikali "vnútorné periférie" v rámci kraja," priblížila Glevická.

Zlepšenie by pri každodennom cestovaní mali pocítiť najmä obyvatelia okresov Brezno, Revúca a Rimavská Sobota. Posilnia sa napríklad spoje z Brezna do Liptovského Mikuláša, čo má zlepšiť nadviazanie na vlaky v smere na Žilinu a Košice.

K výraznému zlepšeniu má dôjsť aj na trase medzi Banskobystrickým a Košickým krajom, na trase Rimavská Sobota – Tornaľa – Rožňava. Odchody upravili tak, aby na seba nadväzovali autobusy vychádzajúce z Tornale.

Podľa Glevickej sa zlepšilo tiež dopravné spojenie z Revúcej a Telgártu v smere do Popradu, kde počas pracovných dní pribudne jeden priamy spoj a denne tak budú namiesto troch jazdiť štyri. Pribudnú ďalšie dve spojenia s prestupom na zastávke Vernár - čakáreň. Dohromady tak v pracovné dni dôjde k posilneniu spojov z troch na šesť denne v každom smere.

"Dochádza aj k úprave spojov na linke Brezno Telgárt tak, aby bolo možné s prestupom na zastávke Šumiac a Červená Skala cestovať do Popradu z Brezna a celého Horehronia," dodala Glevická.

Ranný spoj o 7:35 h z Revúcej cez Šumiac do Telgártu a späť prestane premávať, keďže o päť minút neskôr z Revúcej vychádza ďalší, ktorý pokračuje na rovnakej trase až do Popradu. Tento spoj bude obsluhovať i zastávku Šumiac s príchodom do Popradu o 9:13 h. Autobusové spojenie umožňuje plynulý prestup na rýchlik do Žiliny a Bratislavy na vlak InterCity do Košíc a na električku do Smokovca a Štrbské Pleso.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…