V Bratislave štartuje festival SHARPE, hotovosť je zbytočná
TASR
TASR

V Bratislave štartuje festival SHARPE, hotovosť je zbytočná

Súčasťou festivalu je konferencia určená pre hudobníkov, hudobných profesionálov a ľudí so záujmom o hudobné dianie.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/Dušan Hein

Bratislava 26. apríla (TASR) - V bratislavskej Novej Cvernovke štartuje v piatok hudobný festival a konferencia SHARPE. Celý festival sa koná vôbec po prvý raz na Slovensku v "cashless" režime, čiže bez používania hotovosti, návštevníci môžu použiť platobnú kartu pri vstupe aj v celom areáli festivalu. "Budú sa tak môcť sústrediť len na hudobný zážitok a nestrácať čas hľadaním drobných či dávať pozor na svoje peňaženky," zdôvodňujú organizátori. Keďže bezkontaktná platba bude možná na všetkých miestach, skrátia sa podľa nich čakacie doby pri vstupnej bráne, baroch aj v ďalších prevádzkach s občerstvením či iným tovarom a službami.

Druhý ročník podujatia prináša aj ďalšiu novinku. Hudobný program je rozšírený na dva plné festivalové dni. Počas nich na šiestich pódiách prinesie viac ako 40 koncertov domácich aj zahraničných kapiel najrôznejších žánrov. Ateliérmi, kabinetmi aj dvorom bývalej školy sa bude ozývať elektropop, post-rock, experimental, jazzové vplyvy či thrash metal a hardcore. Hudobných nadšencov čaká aj viacero prekvapení v podobe tajných a úplne akustických koncertov či špeciálne krátke koncerty na streche Novej Cvernovky.

Aktuálne zverejnené mená dopĺňajú zoznam už ohlásených umelcov, medzi ktorými sú Katarzia & Pjoni, Trupa Trupa, Ostrov Hudby Live, Catastrofy, Ventolin a ďalší. Finálny line-up s informáciami o účinkujúcich je dostupný na sharpe.sk. Zoznam účinkujúcich uzatvárajú slovenskí zástupcovia progresívneho techna Detekm, Nina Pixel a Urbanfailure. Zahrá tiež rakúska shoegaze formácia Molly, afro-karibská bass zostava Kuenta i Tambu, punkový techno objav Scalping z Bristolu aj domáci rockeri Genuine Jacks. Medzinárodnú scénu dopĺňa španielska vokálna umelkyňa MonQup a filmovo znejúca elektronika Ptakh Jung z Kyjeva.

Súčasťou festivalu je konferencia určená pre hudobníkov, hudobných profesionálov a ľudí so záujmom o hudobné dianie. Formou prednášok, diskusií a workshopov ponúka listening session so zahraničnými novinármi, interaktívnu prednášku festivalového tímu Pohody s názvom Ako spraviť festival za 60 minút a manažérsky workshop s Petrom Jennerom, objaviteľom a prvým manažérom britskej kapely Pink Floyd. Organizátori avizujú, že sa budú rozoberať aj témy duševného zdravia umelcov a ľudí v kreatívnom priemysle či koncertné stratégie a hudobné PR: "Priestor bude tradične aj pre networking a stretnutia hudobníkov s domácimi i zahraničnými zástupcami festivalov a klubov."

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…