V Bratislave štartuje festival SHARPE, hotovosť je zbytočná
TASR
TASR

V Bratislave štartuje festival SHARPE, hotovosť je zbytočná

Súčasťou festivalu je konferencia určená pre hudobníkov, hudobných profesionálov a ľudí so záujmom o hudobné dianie.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/Dušan Hein

Bratislava 26. apríla (TASR) - V bratislavskej Novej Cvernovke štartuje v piatok hudobný festival a konferencia SHARPE. Celý festival sa koná vôbec po prvý raz na Slovensku v "cashless" režime, čiže bez používania hotovosti, návštevníci môžu použiť platobnú kartu pri vstupe aj v celom areáli festivalu. "Budú sa tak môcť sústrediť len na hudobný zážitok a nestrácať čas hľadaním drobných či dávať pozor na svoje peňaženky," zdôvodňujú organizátori. Keďže bezkontaktná platba bude možná na všetkých miestach, skrátia sa podľa nich čakacie doby pri vstupnej bráne, baroch aj v ďalších prevádzkach s občerstvením či iným tovarom a službami.

Druhý ročník podujatia prináša aj ďalšiu novinku. Hudobný program je rozšírený na dva plné festivalové dni. Počas nich na šiestich pódiách prinesie viac ako 40 koncertov domácich aj zahraničných kapiel najrôznejších žánrov. Ateliérmi, kabinetmi aj dvorom bývalej školy sa bude ozývať elektropop, post-rock, experimental, jazzové vplyvy či thrash metal a hardcore. Hudobných nadšencov čaká aj viacero prekvapení v podobe tajných a úplne akustických koncertov či špeciálne krátke koncerty na streche Novej Cvernovky.

Aktuálne zverejnené mená dopĺňajú zoznam už ohlásených umelcov, medzi ktorými sú Katarzia & Pjoni, Trupa Trupa, Ostrov Hudby Live, Catastrofy, Ventolin a ďalší. Finálny line-up s informáciami o účinkujúcich je dostupný na sharpe.sk. Zoznam účinkujúcich uzatvárajú slovenskí zástupcovia progresívneho techna Detekm, Nina Pixel a Urbanfailure. Zahrá tiež rakúska shoegaze formácia Molly, afro-karibská bass zostava Kuenta i Tambu, punkový techno objav Scalping z Bristolu aj domáci rockeri Genuine Jacks. Medzinárodnú scénu dopĺňa španielska vokálna umelkyňa MonQup a filmovo znejúca elektronika Ptakh Jung z Kyjeva.

Súčasťou festivalu je konferencia určená pre hudobníkov, hudobných profesionálov a ľudí so záujmom o hudobné dianie. Formou prednášok, diskusií a workshopov ponúka listening session so zahraničnými novinármi, interaktívnu prednášku festivalového tímu Pohody s názvom Ako spraviť festival za 60 minút a manažérsky workshop s Petrom Jennerom, objaviteľom a prvým manažérom britskej kapely Pink Floyd. Organizátori avizujú, že sa budú rozoberať aj témy duševného zdravia umelcov a ľudí v kreatívnom priemysle či koncertné stratégie a hudobné PR: "Priestor bude tradične aj pre networking a stretnutia hudobníkov s domácimi i zahraničnými zástupcami festivalov a klubov."

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…