Obetavá mama sa prebrala z kómy po 27 rokoch. Prvé slová venovala synovi, ktorého pred rokmi zachránila
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Obetavá mama sa prebrala z kómy po 27 rokoch. Prvé slová venovala synovi, ktorého pred rokmi zachránila

Obrovský zázrak sa odohral po dlhých rokoch trápenia. 

Ilustračná foto — Foto: pxhere.com

ABU DHABI 24. apríla - Strach matky o dieťa a snaha ochrániť ho, je tým najsilnejším putom. Svoje o tom vie aj Munira Abdullová, žena zo Spojených arabských emirátov (SAE). Tá v roku 1991 sedela na zadnom sedadle auta aj so svojím vtedy štvorročným synčekom Omarom. Za volantom sedel jej švagor, ktorý spoločne s ňou bol pre chlapca v škôlke.

Počas cesty však prišlo k situácii, kedy Munira videla, že zrážke s autobusom sa už ich auto nevyhne. Celým svojím telom objala milovaného drobca, aby ho pred nárazom uchránila. Vtedy 32-ročnej mamičke sa podarilo to, čo si zaumienila a jej synčekovi sa naozaj nič vážne nestalo. On utrpel len pár modrín, no jeho matka vážne poranenie mozgu. Informácie priniesol portál BBC

Náročná liečba

Záchranári prišli neskoro a Munira upadla do kómy. Bola hospitalizovaná v nemocnici v Spojených arabských emirátoch, kde však dlho nepobudla. Následne ju previezli do Londýna na špecializovanú kliniku. Tam podstúpila rôzne vyšetrenia, no riešenie stále neprichádzalo. Nepomohli Briti, tak bola Munira opäť prevezená domov. Tu vystriedala hneď niekoľko zdravotníckych zariadení, absolvovala rôzne vyšetrenia, rehabilitácie a pri živote ju udržiavali vďaka zavedenej trubici, cez ktorú prijímala živiny.

Cítila, že syn je v nebezpečenstve a vtedy to prišlo

Nič nepomáhalo. Roky utekali a Munira bola stále v kóme. V roku 2017 však prišla ponuka a v rámci vládneho programu dostala rodina grant na liečbu v Nemecku. Obetavá matka tu absolvovala hneď niekoľko operácií mozgu a ochabnutých končatín. Stav pacientky sa však ani napriek tomu nezlepšil a prebratie po rokoch v kóme sa nekonalo.

O rok neskôr prišlo v jej nemocničnej izbe k hádke medzi Omarom a lekárom. „Prišlo k nedorozumeiu a ona cítila, že som v nebezpečenstve, ktoré jej spôsobilo šok,“ spomína Omar. Vtedy začala Munira vydávať podivné zvuky. Omar okamžite privolal lekárov, no tí skonštatovali, že ide o normálnu situáciu. O tri dni neskôr sa však verný syn zobudil na to, ako milovaná matka vyslovuje jeho meno.

Najkrajšie prebudenie 

Munira sa prebudila. „Bola to ona! Vyslovovala moje meno, skákal som od radosti. Roky som sníval o tomto momente a moje meno bolo prvé slovo, ktoré povedala,“ s radosťou spomína na krásny moment Omar. Spolu sa vrátili do Abu Dhabi, kde musela absolvovať fyzioterapie a rehabilitácie. Munire sa darí a každým dňom je jej zdravotný stav lepší. Podľa odborníkov nie je možné predvídať, či sa z takéhoto stavu pacient po rokoch dokáže prebrať alebo nie. Dokonca aj zotavovanie je nepredvídateľné.

Omar o nehode, ktorá sa odohrala pred rokmi, prezradil pre noviny The National svoje pocity. „Objala ma, aby ma ochránila. Nikdy som sa jej nevzdal, pretože som mal vždy pocit, že sa jedného dňa prebudí,“ priznal milujúci syn. Dôvod, prečo sa s ich príbehom podelil so svetom je, aby ľudia v podobnej situácii nestrácali nádej. 

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…