Od stredy dôjde k zmenám na niektorých linkách MHD v Bratislave
TASR
TASR

Od stredy dôjde k zmenám na niektorých linkách MHD v Bratislave

Z dôvodu obmedzenia výroby v spoločnosti Volkswagen prichádza k úprave spojov počas víkendov na linkách 25, 26 a 92.

Ilustračné foto. — Foto: TASR - Henrich Mišovič

Bratislava 23. apríla (TASR) – V Bratislave dôjde od stredy (24. 4.) k zmenám na niektorých linkách MHD. Jedným z dôvodom je aj obmedzenie výroby v automobilovej spoločnosti Volkswagen. Zároveň dôjde aj k rozšíreniu premávky na vybraných linkách v ranných a večerných hodinách. Menia sa cestovné poriadky MHD liniek 7, 25, 26, 29, 53, 59, 68, 83, 84, 92, N33, N53 a N80. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

Z dôvodu obmedzenia výroby v spoločnosti Volkswagen prichádza k úprave spojov počas víkendov na linkách 25, 26 a 92. "Po novom bude na každej linke premávať iba ranná dvojica spojov v oboch smeroch. V pracovných dňoch sa počet zmenových spojov nemení. Jednotlivé vrátnice sú v priebehu celého dňa aj naďalej dostupné linkami 20, 21, 23 a 29," spresnil DPB.

Na linke 29 prichádza k úprave času prvého odchodu zo zastávky Nové SND na 4.20 h pre zabezpečenie prestupu obyvateľov Devína na linku 21 smer Bory a Patrónka na zastávke Novoveská. Taktiež pribudne spoj o 23.06 h zo zastávky Nové SND, čím príde podľa DPB k rozšíreniu obsluhy medzi súčasným posledným spojom linky 29 a prvým spojom linky N29.

"Na linkách 7, 59, 68, 83 a 84 budú uskutočnené malé zmeny v odchodoch liniek, pričom ich intervaly ostanú zachované," spresnil dopravný podnik.

Nový spoj pribudne na linke N53 zo zastávky Vajnory-konečná v čase 22.59 h. Prichádza tým k rozšíreniu obsluhy Vajnorskej a Krížnej ulice medzi posledným spojom linky 4 a súčasným prvým spojom linky N53. "Na Hlavnej stanici je zároveň možný prestup na nočné linky o 23.30 h. V súvislosti s novým spojom linky N53 bude zároveň posunutý posledný spoj linky 53 zo zastávky Vajnory-konečná smer Trnavské mýto z dôvodu rovnomerného rozloženia jednotlivých odchodov liniek MHD," vysvetlil DPB. Na linke N33 prichádza k úprave "časových polôh" zo zastávky Kuklovská smer Hlavná stanica s cieľom skrátiť prestupný čas na ďalšie linky nočnej dopravy.

Na linke N80 bude spoj s odchodom 0.04 h zo zastávky Údernícka-kúpalisko posunutý na 0.00 h. Zmenu umožnil posun príchodu prípojného vlaku z Viedne na Železničnú stanicu (ŽST) Petržalka. DPB upozorňuje, že v záujme zachovania prestupnej väzby ostáva odchod 2.04 h zo zastávky Údernícka-kúpalisko (2.05 h zo zastávky ŽST Petržalka) nezmenený. Príchod posledného vlaku z Viedne do Petržalky je totiž aj naďalej v čase 1.59 h.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…