Slováci v piatich mestách budú behať za tých, ktorí nemôžu
TASR
TASR

Slováci v piatich mestách budú behať za tých, ktorí nemôžu

Nadácia Wings for Life uviedla, že prostredníctvom aplikácie a virtuálneho stíhacieho vozidla sa ľudia môžu zúčastniť na behu kdekoľvek na Slovensku.

Ilustračné foto. — Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 23. apríla (TASR) - Globálny charitatívny beh Wings for Life World Run bude v tomto roku v piatich slovenských mestách. Vo Vysokých Tatrách, Žiline, Nitre, Piešťanoch a Bratislave účastníci vyštartujú naraz 5. mája o 13. h a cez aplikáciu sa spoja s ďalšími bežcami z celého sveta. Globálny charitatívny beh sa uskutoční už po šiesty raz s cieľom pomôcť tým, ktorí behať nemôžu. V mestách budú štartovať aj známe osobnosti niektoré z nich pomohli aj pri organizácii. Napríklad App Run Nitra má pod palcom Miroslav Ecker, známy ako DJ EKG.

"Wings for Life World Run som behal už v minulosti a páčila sa mi myšlienka, že chvíľou zdravého času môžem takto pomôcť. Po autonehode som bol v Bratislave síce posledný v behu, ale ten pocit ma naozaj bavil," tvrdí. "Preto som šťastný, že sme do nášho mesta toto podujatie dostali a naozaj skúsime spraviť maximum, aby sme pomohli," doplnil. Trať v Nitre povedie cez mestský park a DJ EKG pripravil hudobný mix, ktorý má pomôcť zvýšiť tempo.

K organizátorom sa tento rok pridali aj wakeskaterka Zuzana Vráblová a snoubordista Zoltán Strcuľa, ktorí organizujú beh v Piešťanoch okolo Sĺňavy. Na App Run v Bratislave - okolo jazera Kuchajda a novom Národnom futbalovom štadióne - pozýva bežec Gabriel Švajda. Ďalší známi ľudia pomáhajú organizovať beh v Žiline, ktorý odštartuje druhýkrát v Zámockom parku Budatínskeho hradu či App Run Vysoké Tatry v Starom Smokovci.

Nadácia Wings for Life uviedla, že prostredníctvom aplikácie a virtuálneho stíhacieho vozidla sa ľudia môžu zúčastniť na behu kdekoľvek na Slovensku. Aplikácia Wings for Life World Run funguje na princípe zaznamenávania odbehnutej vzdialenosti pomocou GPS. V pravidelných intervaloch bežca informuje o pozícii virtuálneho stíhacieho auta a čase, kedy ho pri aktuálnom tempe dostihne. "Stiahnite si aplikáciu, vyberte si miesto, na ktorom chcete bežať a zaplaťte štartovný poplatok 15 eur. Výška štartovného je rovnaká pre organizovaný aj individuálny App Run a 100 percent z každého registračného poplatku pôjde v plnej výške na konto nadácie Wings for Life," informujú organizátori v tlačovej správe. Z poplatkov nadácia podporí výskumy a štúdie, ktoré hľadajú spôsob liečby poranenej miechy.

Už ste čítali?

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…